Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta November Ultra

November Ultra

November UltraSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
piosenkarka pop, autorka tekstów, producentka muzyczna
social media:

Opis

November Ultra Jest piosenkarką i autorką tekstów, która śpiewa od 3. roku życia. Studiowała sztuki audiowizualne. Dorastała we Francji, choć jej rodzicami są Hiszpanka i Portugalczyk. Śpiewała w zespole Agua Roja, a później postawiła na karierę solo jako November Ultra. Jej debiutanckim albumem był "Bedroom Walls", który ukazał się w 2022 roku. Jest znana z dramatycznej ekspresji, ballad, które brzmią niczym spowiedź. W swoich utworach miesza trzy języki: angielski, hiszpański i francuski. Wygrała nagrodę "Best New Female" podczas Les Victoires De La Musique (znane jako francuskie Grammy) w 2023 roku.

November Ultra - historia artystki

November Ultra nie chciała występować pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Jej pseudonim wziął się od miesiąca urodzenia artystki. "Ultra" w jej pseudonimie wzięło się od uwielbianej przez nią płyty "Nostalgia Ultra" (Frank Ocean). Dzięki temu oddziela życie prywatne i zawodowe grubą kreską. 

Gdy miała 3 lata, zaczęła swoją przygodę ze śpiewaniem. Jej dziadek Ramon nauczył ją pierwszej hiszpańskiej piosenki "La Zarzamora". To właśnie dziadek miał największy wpływ na jej muzyczną karierę. Od 6 do 16 roku życia uczyła się gry na pianinie. W szkole muzycznej dołączyła też do chóru.

Artystka pisze swoje utwory, bo kocha śpiewać. Pierwszą piosenkę napisała, gdy miała 16 lat. Gdy skończyła 24 lata, zaczęła zajmować się muzyką na poważnie. W wieku 27 lat opanowała produkcję na Abletonie, co otworzyło jej drzwi do kariery.

Ciekawostką jest jej stosunek do fanów. Widać go doskonale w serwisie Spotify, gdzie zamiast biogramu umieściła miłą wiadomość do słuchaczy. Liczy w niej, że 2023 rok będzie dla nich dobry i potraktuje ich "Soft & Tender".

November Ultra – dyskografia

Piosenkę "Soft & Tender", czyli 2. utwór z płyty "Bedroom Walls" w całości nagrała samodzielnie. Spędziła nad tym cały weekend i bardzo jej się to doświadczenie spodobało. Pierwszy raz napisała piosenkę, która pochodziła z radosnej części jest duszy. Podczas tworzenia całej płyty chciała, by to jej głos był głównym "instrumentem" wybrzmiewającym podczas słuchania kolejnych piosenek. Płyta łączy mnóstwo tematów, języków i przede wszystkim emocji. 

Podczas wybierania nagrań na płytę, stawiała na uczucia zamiast na piękno. Przez to do albumu trafiły niedoskonałe piosenki, z których wybrzmiewają te emocje, które artystka chciała przekazać. 

Na swoim koncie ma:

  • singiel "Soft & Tender" (2020 rok),
  • singiel "Miel" (2020 rok),
  • EP-kę "Honey Please Be Soft & Tender" (2021 rok),
  • singiel "Le Manege" (2021 rok),
  • singiel "Bedroom Walls" (2022 rok),
  • płytę "Bedroom Walls" (2022 rok),
  • singiel "Come Into My Arms" (2022 rok),
  • singiel "Novembre" (2022 rok),
  • singiel "Corazon Caramelo" (2023 rok),
  • płytę "Bedroom Walls: Le Salon" (2023 rok).

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najlepsze piosenki November Ultra?
Jej najchętniej słuchane piosenki to „Come Into My Arms”, „Soft & Tender”, „The End.” oraz „Novembre”. Wszystkie mają po kilka milionów odsłuchań na Spotify.
Jaki jest najnowszy album November Ultra?
Najnowsza płyta piosenkarki to „Bedroom Walls: Le Salon” z 2023 roku.
Kiedy November Rain zaczęła swoją karierę?
Artystka wypuściła pierwszy singiel w 2020 roku.

Fani lubią też

Zobacz też