Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Michael Bublé

Michael Bublé

Michael BubléOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Michael Bublé to kanadyjski wokalista, aktor i producent. Urodził się w 1975 roku w mieście Burnaby. Od dziecka marzył, by zostać piosenkarzem. Duży wpływ na jego karierę miał dziadek, który zapłacił za to, by nastoletni Michael mógł występować w klubie, a także zaraził go pasją do jazzu.

 

Po wysłuchaniu zespołu Mills Brothers zrozumiał, że właśnie ten gatunek chce wykonywać. W wieku 18 lat wygrał konkurs dla młodych talentów i poznał swojego menadżera Beva Delicha, który przez następnych kilka lat załatwiał mu pracę w różnych miejscach – klubach, statkach wycieczkowych czy galeriach handlowych.

Rozwój kariery Michaela Buble 

Jego kariera nabrała tępa, gdy zaczął pojawiać się w programach telewizyjnych. Wydał także dwie niezależne płyty. Egzemplarz jednej z nich trafił do byłego premiera Kanady - Briana Mulroneya, który to zaprosił Michaela do wystąpienia na weselu swojej córki. Na przyjęciu wokalista poznał uznanego producenta Davida Fostera. Ten zgodził się wydać jego debiutancką płytę Michael Bublé. Album ukazał się w 2003 roku i odniósł spory sukces. Pokrył się platyną w Kanadzie, Stanach, Wielkiej Brytanii, a także Polsce. Znalazły się tam covery artystów takich jak Bee Gees czy George Michael.

Wkrótce po tym Bublé wydał świąteczną EP-kę „Let It Snow”, a rok później DVD dokumentujące jego niezwykle udaną światową trasę koncertową - „Come Fly with Me”.

Michael Buble online 

Zapraszamy na spotkanie online z Michaelem Buble i Luisianą Lopilat. Podczas wydarzenia online artyści odpowiadali na pytania fanów. Stream będzie dostępny poniżej. 

 

Koncerty Michaela Buble w Polsce

Michael Bublé w Polsce wystąpił między innymi w 2012 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie, a w 2019 roku zaśpiewa w Łodzi i Krakowie. Kolejny album wokalisty  It's Time ukazał się w 2005 roku. Pokrył się platyną w wielu krajach, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Trzecie wydawnictwo artysty - Call Me Irresponsible z 2007 roku trafiło na 1. miejsce listy Billboard 200. Łącznie Bublé ma na koncie 10 albumów studyjnych, z których ostatni - Love pochodzi z 2018 roku. W Kanadzie i Wielkiej Brytanii pokrył się złotem. Nic więc dziwnego, że koncerty Michela Buble stale przyciągają rzeszę fanów.

 

Podczas koncertów Michaela Buble można usłyszeć na żywo jego największe przeboje takie jak między innymi Feeling Good, Haven't Met You Yet, Eberything czy You And I. Wydarzenia z jego udziałem to za każdym razem wieele pozytywnej energii, którą przekazuje zebranej publiczności ze sceny.

 

Zdjęcie: Wikipedia, fot. Eva Rinaldi, CC-BY-SA-2.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też