Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Magda Kubicka

Magda Kubicka

Magda KubickaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
30 lat
data urodzenia:
06.03.1994
miejsce urodzenia:
Włodawa
dyscyplina:
artystka kabaretowa, stand-uperka
social media:

Opis

Finalistka FAMY – Międzynarodowego Interdyscyplinarnego Festiwalu Artystycznego oraz PaKi. Zdobyła Grand Prix podczas Festiwalu KOKS w Kielcach. Uczestniczyła w Komediowym Międzynarodowym Festiwalu Wrocek. Była członkinią i współzałożycielką kabaretu Nomen Omen. Aktualnie występuje na scenie solo.

Magda Kubicka urodziła się 6 marca 1994 roku we Włodawie. Już jako dziecko uwielbiała występować na scenie, więc brała udział w zajęciach teatralnych. Pisała nawet własne scenariusze, a później wystawiała autorskie przedstawienia. Studiowała prawo w Krakowie, ale nie miała zbyt dużej ochoty się uczyć… więc założyła kabaret Nomen Omen. Od tego wszystko się zaczęło.

Magda Kubicka – Nomen Omen

W 2014 roku razem z innymi studentami założyła kabaret Nomen Omen. Na początku skład był mieszany, ale zmieniał się wielokrotnie. W 2015 roku został jednym z nielicznych w Polsce duetów komediowych, w którego skład wchodziły tylko kobiety. Panie zaczęły jeździć po całej Polsce. Zdobywały liczne nagrody podczas przeglądów kabaretowych i zyskiwały coraz większą popularność. 

Nomen Omen miał nawet swoją audycję radiową na antenie FunRadio.Fm. Artystki tworzyły ten projekt przez rok. Oprócz tego zapoczątkowały i zorganizowały wydarzenie „Kabaret na obcasach”, podczas którego występują jedynie żeńskie kabarety. 

Magda Kubicka – kariera

Magda Kubicka postanowiła wziąć udział w programie „Mam talent” emitowanym na kanale TVN. Dostała się do ćwierćfinału. Jednak jej kariera stand-upeska nie zaczęła się po tamtym wydarzeniu. Dopiero w 2016 roku Magda wybrała się na występ Katarzyny Piaseckiej, która to nawiązała z nią dialog podczas występu. Wtedy właśnie zainspirowała się do stworzenia własnego programu stand-upowego.

Dwa miesiące później stanęła na scenie po raz pierwszy właśnie w roli stand–uperki. Stworzyła 5-minutowy program, w ramach którego jeździła po Polsce i występowała na open micach. Słuchała porad bardziej doświadczonych osób, dzięki czemu z czasem jej program się wydłużył, a na scenie radziła sobie jeszcze swobodniej. Teraz jest uznawana za jedną z najlepszych w Polsce.

Jeszcze w 2016 roku została przyjęta do Comedy Lab. To stowarzyszenie krakowskich komików. Dzięki temu nauczyła się wchodzić w rozmowy z publicznością. 

Magda Kubicka – osiągnięcia

W 2018 roku została finalistką dwóch ważnych festiwali komediowych:

 • PaKi w Krakowie,
 • FAMY we Wrocławiu.

Jednak jej największym osiągnięciem jest tytuł najlepszej podczas największego festiwalu komediowego SZPAK w Szczecinie.

Magda Kubicka – występy

Stand-uperka ma na swoim koncie liczne występy. Jednym z nich są przygody za kierownicą, które opublikowała w 2019 roku na YouTubie. Był to 5-minutowy fragment całego programu. Wrzuciła tam także nagranie z festiwalu Ludzik w Koszalinie, podczas którego opowiadała o telefonach, jakie odbierała jako pracownica infolinii.

Jej pierwszy pełnym, opublikowanym programem stand-upowym był „Nie o taką Polskę walczyłam”. Dzięki niemu stała się jedną z najlepszych stand-uperek w kraju. 

Jej inne programy to:

 • „Love Me Tinder”,
 • „Każdy ma swoje Wejherowo”,
 • „Nauczyciele”,
 • „Strumień świadomości”,
 • „Przyjaciel Wojtek”,
 • „Prawo Jazdy cz. 2”,
 • „Schabowy czy mielony?”,
 • „Łukasz i HIV”,
 • „Prawo jazdy”,
 • „Zaręczyny”,
 • „Mama”.

Magda Kubicka zajęła w 2022 roku 11. miejsce w rankingu najlepszych stand-uperów według czytelników Standupedii. Jej wynik to 4,93/5 na podstawie aż 1307 opinii widzów.

Jej programy wrzucane na YouTube zdobywaną ponad milion wyświetleń. W stand-upie „Każdy ma swoje Wejherowo” opowiada m.in. o drugim dnie zabaw z dzieciństwa (np. chodzi lisek koło drogi), złości na mężczyzn siedzących w toalecie oraz o tym, jak może skończyć się odwiedzanie sklepiku osiedlowego. Oprócz tego opowiada o tym, jak siedmiu krasnoludków i Maryja (nie, nie Marysia) zniszczyli jej dzieciństwo, dlaczego wyrzucili ją ze studiów oraz o edukacji seksualnej w polskich szkołach. 

Urywki jej programów można zobaczyć także na jej kontach społecznościowych, m.in. na Instagramie, gdzie wrzuciła chociażby „Remont” (o tym, jakie są etapy remontów) oraz „Krokiety” (o tym, że każdy lubi co innego).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Magda Kubicka od zawsze zajmowała się kabaretem?
Tak, ale nie przeszkadzało jej to w podjęciu pracy na infolinii banku. Dzięki elastycznemu grafikowi mogła jednocześnie występować na scenie.
Jakich żartów nie mówi Magda Kubicka?
Stand-uperka nie żartuje z tematów, które są niekomfortowe dla jej bliskich. Gdy żartowała ze swojego małoletniego kuzyna, zapytała go najpierw o zgodę. Nie chciałaby robić tego wbrew niemu.
Czy Magda Kubicka ma dzieci?
Tak, artystka niedawno urodziła córeczkę. Stwierdziła, że od teraz nie jest już „bezdzietną lambadziarą” i może żartować z „matek bąbelków”. Jeszcze w ciąży żartowała ze swojego stanu (np. ogromnego brzucha czy spuchniętych stóp), po czym widać, że ma do siebie dystans.
Czy Magda Kubicka występowała w telewizji?
Tak, można ją było zobaczyć m.in. na antenie kanału TVN, TVP oraz Comedy Central.
Jakie są żarty Magdy Kubickiej?
Jej żarty często są ostre, kontrowersyjne i wchodzące w strefy społecznego tabu. Niektórzy uważają, że używa zbyt wielu wulgaryzmów.

Fani lubią też

Zobacz też