Lorenzo Raganzini

Lorenzo Raganzini

Urodzony 13 lipca 1990 r. we Włoszech Lorenzo Raganzini jest DJ-em, który tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Choć obecnie artysta rezyduje w Niemczech, jest on szczególnie związany ze sceną hiszpańską – w 2014 r. wraz z Paolem Ferrarą (znanym również jako PØLI) powołał on do życia ruch techno o nazwie HEX. Koncepcja, która z początku miała funkcjonować zaledwie jako pojedyncze wydarzenia, przerodziła się w rozbudowaną inicjatywę, obejmującą m.in. muzykę, fotografię, sztuki wizualne czy projektowanie ubrań. HEX stał się unikalnym doświadczeniem, łączącym muzykę klubową z wystawami sztuki czy imprezami pełnymi dźwięków eksperymentalnych. W czasie swoich występów w Barcelonie i eventach na terenie całej Europy, Lorenzo Raganzini dzielił scenę z wieloma artystami techno zrzeszonymi w ramach kolektywu HEX, takimi jak Jeff Mills, Blawan, Oscar Mulero, Dax J, Ben Klock, I Hate Models, Marcel Dettmann, Paula Temple, Ben Sims, SNTS, Len Faki, Rebekah, Chris Liebing czy DVS1. Kolektyw HEX składa się już z ponad 100 artystów, a jego popularność nieustannie rośnie.

Lorenzo Raganzini – koncerty

Jednym z najbardziej znanych zarejestrowanych występów artysty jest set, zarejestrowany w ramach Boiler Room x HEX Barcelona, który na oficjalnym kanale eventu został obejrzany już niemal pół miliona razy. Co sprawia, że entuzjaści niebanalnej muzyki techno coraz częściej zwracają swoją uwagę na twórczość Lorenzo Raganziniego? Koncerty z udziałem artysty są pełne energetycznych kawałków, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom brzmień zaproponowanych przed laty przez Fear Factory czy Nine Inch Nails.

 

Co więcej, w 2022 roku zobaczymy Lorenzo Raganziniego w Polsce. Z jakiej okazji nasz kraj odwiedzi Lorenzo Raganzini? Koncert w 2022 w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka z pewnością sprzedadzą wiele biletów wśród miłośników elektronicznych brzmień, poszukujących muzycznej różnorodności.

Lorenzo Raganzini w Polsce

W ramach jakiego eventu będziemy mieli okazję zobaczyć Lorenzo Raganziniego w Polsce? Artysta 22 lipca wystąpi na Tauron Nowa Muzyka 2022. Wśród najbardziej znanych artystów, którzy wystąpią na imprezie w Katowicach, warto wymienić m.in. Andy’ego Scotta, Rival Consoles, VRIL oraz Kollektiv Turmstrasse.

Powiązani artyści

Lorenzo powiązany jest z wieloma artystami ze świata Techno. Mowa tu nie tylko o undergroundowych twórcach, ale także takich personach, jak: Ben Sims, Oscar Mulero, Ben Klock, czy Ø [Phase]. Oczywiście, największa współpraca wciąż istnieje pomiędzy Raganzinim a jego wieloletnim przyjacielem PØLI.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lorenzo Raganzini: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Hodak, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Kollektiv Turmstrasse, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Lorenzo Raganzini - Często zadawane pytania

  • Raganzini urodzony we Włoszech, następnie przeprowadził się do Barcelony w Hiszpanii. Obecnie artysta mieszka w Berlinie, zanurzając się w undergroundowej scenie jednego z największych europejskich miast.
  • Sety Lorenzo mają widoczne, silne wpływy EBM, New Wave oraz rockowych i heavy metalowych bezlitosnych tonów.
  • Urodzony 13 lipca 1990 roku we Włoszech, obecnie ma 31 lat.
  • Najnowsza płyta współzałożyciela Hex Recordings to wydanie z 18 maja 2022 roku „Abolish The Law”.
  • Lorenzo Raganzini jest często spotykany w trakcie grania swoich setów wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem Paolo Ferrarą (PØLI).
  • Lorenzo Raganzini wydał dotychczas dwa albumy wspólnie z Paolem Ferrarą (występującym również pod pseudonimem PØLI) – „Omala Kcohs” z 2019 roku oraz „Lockdown Era” z 2021 roku. Najświeższym wydawnictwem artysty jest EP-ka „Anarock 19” z 2022 roku.
  • Lorenzo Raganzini określa swoją twórczość mianem TechnoMetalu. Sety artysty są silnie inspirowane sceną EBM oraz New Wave. W muzyce tworzonej przez Lorenzo Raganziniego można dostrzec inspiracje muzyką rockową oraz heavy metalową.
  • Kariera Lorenzo Raganziniego rozpoczęła się w 2014 roku. To właśnie wtedy powstał HEX – niezależny ruch techno wywodzący się w Barcelonie, zrzeszający artystów reprezentujących wiele zróżnicowanych gatunków sztuki.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lorenzo Raganzini
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/