Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Justyna Bacz

Justyna Bacz

Justyna BaczOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zapraszamy na koncert online Justyny Bacz, podczas którego można usłyszeć specjalnie przygotowaną kompozycję utworów pochodzących z dotychczas nagranych programów artystki. 

 

 

To wyprawa przez twórczość artystki, które zaczną się od utworów z polsko-francuskiego z programu „Tête-à- tête”. Będzie można usłyszeć utwory Mistrza Georgesa Brassensa z programu „Brassens mon amour” oraz z autorsko-poetyckiej płyty „Empatik”. Miłośnicy klasyki francuskiej piosenki będą mieli okazję zanucić wspólnie kilka znanych przebojów z krążka „Francuska. Chanson française” oraz najnowszego albumu „Femmes, czyli kobiety”. 

O Justynie Bacz 

Justyna Bacz to urodzona w 1962 roku polska piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów i przekładów piosenek z j. francuskiego i rosyjskiego. 

 

Uczyła się w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Była uczestniczką w warsztatach wokalnych Studia Piosenki przy klubach „Hybrydy” oraz „Remont” w Warszawie.

 

Skończyła warsztaty piosenkarskie w krakowskim Pałacu pod Baranami, później kontynuowała naukę śpiewu i gry na gitarze w ramach zajęć indywidualnych. W latach 90. pracowała wspólnie z Teatrem Ludowym w Krakowie i Teatrem GO w Warszawie. Teraz związana z „Piwnicą na Wójtowskiej” współpracuje też z Teatrem Kamienica w Warszawie.

Koncerty Justyny Bacz 

Koncerty Justyny Bacz można było usłyszeć we Francji, w Niemczech, Szwajcarii, w USA. Występy artystki można oglądać również w wielu krajach w Polska. 

 

Źródło zdjęcia: Flickr

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też