Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Queens of the Stone Age

Queens of the Stone Age

Queens of the Stone AgeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Queens of the Stone Age to amerykański rockowy zespół, którego historia sięga końcówki XX wieku. Grupa tworzy muzykę inspirowaną bluesem i elektroniką. Była wielokrotnie nominowana do największych nagród branżowych, w tym aż czterokrotnie do nagrody Grammy.

Historia Queens of the Stone Age

W 1996 roku w amerykańskim miasteczku Palm Desert powstała ikona muzyki rockowej — zespół Queens of the Stone Age. Grupa została założona przez Josha Homme'a, który do tej pory znajduje się w składzie. Nie można tego jednak powiedzieć o wszystkich członkach, ponieważ w trakcie działalności bandu przewinęło się ich aż piętnastu. Obecnie Queens of the Stone Age tworzą:

 • Josh Homme - wokalista, gitarzysta oraz pianista,
 • Troy Van Leeuwen - gitarzysta, klawiszowiec, perkusista oraz chórzysta,
 • Michael Shuman - basista oraz chórzysta,
 • Dean Fertita - klawiszowiec, gitarzysta, perkusista oraz chórzysta,
 • Jon Theodore - perkusista.

Początkowo Queens of the Stone Age nazywali się Gamma Ray. Nazwę zmienili dopiero w 1997 roku, kiedy to niemiecki zespół o tej samej ksywce zagroził im pozwem. W tym samym roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel grupy "18 AD", a w 1998 roku pojawił się debiutancki album "Queens of the Stone Age". W tym czasie zespół rozpoczął także swoją pierwszą trasę koncertową, która spotkała się z entuzjastycznym odbiorem. Poszedł więc za ciosem i zaczął nagrywać kolejne utwory, tym samym zdobywając rzeszę fanów na całym świecie.

Twórczość Queens of the Stone Age jest doceniana nie tylko przez samych fanów, ale także organizacje muzyczne. Zespół zdobył aż 4 nominacje do nagród Grammy. Ma także na swoim koncie wygraną statuetkę "Kerrang! Awards" z 2000 roku, "MTV Video Music Awards" z 2003 roku i "NME Awards" z 2004 roku.

Queens of the Stone Age - dorobek muzyczny

Queens of the Stone Age ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych. Pierwszy z nich to produkcja "Queens of the Stone Age" z 1998 roku. Kolejne noszą tytuły: "Rated R" (2000), "Songs For The Deaf" (2002), "Lullabies For Paralyze" (2005), "Era Vulgaris" (2007), "...Like Clockwork" (2013) i "Villains" (2017). Na ostatniej płycie znalazło się 9 utworów i są to:

 • "Feet Don’t Fail Me",
 • "The Way You Used to Do",
 • "Domesticated Animals",
 • "Fortress",
 • "Head Like a Haunted House",
 • "Un-Reborn Again",
 • "Hideaway",
 • "The Evil Has Landed",
 • "Villains of Circumstance".

Najpopularniejsze występy Queens of the Stone Age

W trakcie swojej długoletniej kariery zespół Queens of the Stone Age dawał koncerty niemalże na całym świecie. Odbył aż 8 tras koncertowych, z których ostatnia zakończyła się w 2018 roku. Pojawił się także na takich festiwalach jak m.in. Music Festival Wizard we Francji, Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Bizarre Festival w Niemczech, Hove Festival w Norwegii. Zespół wystąpi na Open’er Festival 2023 w Gdyni już 30 czerwca.

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Rama, CC-BY-SA 2.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Queens of the Stone Age?
Zespół Queens of the Stone Age tworzą Josha Homme, Troy Van Leeuwen, Michael Shuman, Dean Fertita oraz Jon Theodore.
Skąd pochodzi Queens of the Stone Age?
Queens of the Stone Age pochodzi z Palm Desert, czyli miasta położonego w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.
Jak nazywa się najnowsza płyta Queens of the Stone Age?
Najnowsza płyta Queens of the Stone Age nosi tytuł "Villains" i ukazała się w 2017 roku.
Z kim współpracuje Queens of the Stone Age?
Queens of the Stone Age głównie nagrywa w swoim własnym składzie. To jednak nie oznacza, że całkowicie stroni od muzycznych kolaboracji. Mogliśmy go usłyszeć zespół m.in. z Dave’em Grohlem w utworze "Song For The Deaf".

Fani lubią też

Zobacz też