Gugu Gang

Gugu Gang

Gugu Gang to trapowy kolektyw pochodzący z Polski. Składa się z sześciu artystów, którzy razem tworzą eksperymentalną muzykę. Przez niektórych są krytykowani, inni natomiast uznają ich za objawienie polskiej sceny. Z pewnością jednak nie można odmówić grupie oryginalności oraz autentyczności.

Historia Gugu Gang

Gugu Gang powstał w okolicach roku 2016. Kolektyw założyło czterech artystów, którzy pierwotnie tworzyli skład grupy. Byli to: Aleshen, Pako, Jony i BAHsick. Artyści w wywiadach wspominają, że po prostu chcieli wspólnie nagrywać, więc zaczęli robić muzykę. Nie stała za tym żadna idea. Obecnie zespół występuje nieco większym składzie, ponieważ do Gugu Gang dołączyli także Urboishawty i Erykrex.

 

Stosunkowo szybko, bo w 2019 roku, Gugu Gang podpisali swój pierwszy kontrakt. Była to umowa z MyMusic, na której podstawie powstał debiutancki album grupy, a mianowicie "GG Tape Vol.1". Obecnie grupa umieszcza swoje kawałki oraz nagrania z tras koncertowych w serwisie YouTube, gdzie śledzi ich ponad 40 tysięcy subskrybentów.

 

Najpopularniejsze filmy mają po kilkaset tysięcy wyświetleń. O swoich planach, trasach koncertowych i działaniach Gugu Gang mówią także na fanpage'u na Facebooku, gdzie obserwuje ich ponad 4 tysiące followersów i na Instagramie, gdzie jak do tej pory udało im się zgromadzić najwięcej fanów, a mianowicie prawie 150 tysięcy.

 

Gugu Gang w wywiadach chwalą się, że są niemalże samowystarczalni. Sami tworzą teksty, muzykę i mixy. Podejmują tylko nieliczne współprace. To, co możemy więc usłyszeć na ich płycie i koncertach jest wynikiem wyrazu artystycznego, a nie odgórnie ustalonej strategii, czy zaleceń managera.

Gugu Gang - dorobek muzyczny

Gugu Gang wydaje liczne single. Zazwyczaj są one tworzone przez pojedynczych członków zespołu. Do najpopularniejszych z nich należy m.in. utwór "Finezja", który jest dziełem Jony'ego, Aleshen i Pako. Kawałek w samym serwisie YouTube uzyskał aż ponad 230 tysięcy wyświetleń. Ponadto Gugu Gang mocno promował także płytę wypuszczoną przez samego Aleshena. Jest to krążek o nazwie "Spirited Away", który ujrzał światło dzienne w 2020 roku.

 

To jednak nie oznacza, że Gugu Gang nie może się pochwalić własną płytą. Najnowszy i jednocześnie debiutancki krążek powstał w 2020 roku. Nosi tytuł "GG Tape Vol.1". Znalazło się na nim 13 utworów i są to:

 • "Intro";
 • "Deadline";
 • "Plomba";
 • "Double G";
 • "Trapapaty";
 • "Guacamole";
 • "Kung Fu";
 • "Popijam Klona Leanem";
 • "Mandaryneczka";
 • "Trapapaty 2";
 • "Cienki Lód";
 • "Waxx";
 • "Outro".

Płyta została świetnie przyjęta zarówno przez publikę, jak i krytyków. Z pewnością wyróżniają się na niej niesamowite wokale i swoboda wyrazu młodych artystów, którzy nie boją się eksperymentować z muzyką. Warto jednak podkreślić, że pojawiły się także głosy krytyki. Dla niektórych odbiorców tego typu kawałki są aż przesadnie wyróżniające się i to niestety nie w tę dobrą stronę. Nie da się ukryć, że Gugu Gang tworzą w charakterystycznym stylu, który albo się kocha, albo nienawidzi. 

Występy i koncerty Gugu Gang

Gugu Gang występują głównie solowo. Aktualnie kończą swoją trasę koncertową, w ramach której grali w największych polskich miastach, m.in. Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Krakowie, Wrocławie czy Lublinie. Nieco rzadziej są zapraszani na festiwale, choć udało się im już wystąpić chociażby na Random Boys Festival 2 w Warszawie czy Wodecki Twist Festival w Krakowie.

 

Dla fanów eksperymentalnego rapu tworzonego przez niepokornych młodych artystów mamy świetną wiadomość. W tym roku Gugu Gang pojawi się jeszcze na Clout Festival 2022, który odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lipca. Bilety na koncert artysty wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Gugu Gang?

Gugu Gang głównie nagrywają w ramach swojego zespołu. Grupę tworzy kilka mocnych osobowości, które świetnie ze sobą współgrają. To jednak nie oznacza, że zupełnie stroną od kolaboracji. Do tej pory mogliśmy ich zobaczyć w towarzystwie m.in.:

 • White Widow - artyści występowali razem na scenie, dając świetne show;
 • Ggweely - artysta odpowiada za produkcję części singli Gugu Gang;
 • Duszyn - we współpracy powstał singiel "Błyskawica".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Gugu Gang: Key Glock, Young Multi, Lucki, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Dababy,

 

Gugu Gang - Często zadawane pytania

 • Pierwotny skład Aleshen tworzyło 4 artystów: Aleshen, Pako, Jony i BAHsick. Później do grupy dołączyli Urboishawty i Erykrex.
 • Zespół Gugu Gang powstał w 2016 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 6. rocznicę powstania.
 • Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta Gugu Gang nosi tytuł "GG Tape Vol.1" i powstała w 2020 roku.
 • Gugu Gang tworzą głównie w ramach swojej grupy. Są na tyle mocnymi osobowościami, że nie muszą kolaborować z innymi artystami, aby dotrzeć do szerszej publiki. Można było zobaczyć jednak efekty ich współpracy z m.in. White Widow, Ggweely czy Duszynem.
 • W 2022 roku Gugu Gang weźmie udział w Clout Festival, który odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lipca.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Gugu Gang
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/