Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Queentet

Queentet

QueentetSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół rockowy, artystyczny
social media:

Opis

Queentet to polska grupa muzyczna, która specjalizuje się wykonywaniu utworów legendarnego zespołu Queen w wersji symfonicznej. W poszczególnych kawałkach nie brakuje dynamicznych brzmień oraz odrobiny swobodnej interpretacji.

Skład zespołu Queentet

Zespół Queentet występuje na scenie już od kilku dobrych lat, a w jego składzie znajdują się Sebastian Machalski (wokal), Darek Wawrzyniak (gitara), Jan Niedźwiecki (gitara basowa), Adam Manijak (fortepian) oraz Tomasz Wrocławski (perkusja). Muzycy współpracują przede wszystkim z orkiestrą Alla Vienna.

Jakich utworów można posłuchać?

Repertuar polskiego zespołu jest niezwykle urozmaicony, więc każdy miłośnik jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych na świecie (Queen) znajdzie w nim coś dla siebie. Muzycy „serwują” swoim fanom takie numery, jak:

  • „Radio Ga Ga”,
  • „We Are The Champions”,
  • „Bohemian Rhapsody”,
  • „Somebody to Love”,
  • „We Will Rock You”.

Chyba każdy fan rocka słyszał już kiedyś te kawałki? Queentet stara się je przedstawić w nieco innym wydaniu, tak aby można było na nie spojrzeć pod zupełnie innym kątem i przeanalizować je na nowo – z dużą dawką świeżości.

Gdzie pojawili się już artyści z zespołu Queentet?

Muzycy z zespołu Queentet absolutnie nie mogą narzekać na brak zajęć, ponieważ ich muzyczny kalendarz jest ściśle wypełniony. Artyści zaprezentowali się już przed słuchaczami m.in. w Błoniu, Kaliszu, Ozorkowie, Wrześni, Łasku, Sochaczewie, Ujeździe, Otwocku, Zgierzu, Wyszkowie, Sycowie, Środzie Wielkopolskiej, Jarocinie, Niepołomicach czy też Legionowie.

Główne założenia

Trudno było przypuszczać, że założona w 1970 roku w Londynie grupa Queen osiągnie tak spektakularny sukces i stanie się jednym z najbardziej popularnych zespołów w historii światowego rocka. Obecnie trudno jednak wyobrazić sobie ten gatunek bez twórczości Rogera Taylora, Briana Maya, Johna Deacona czy też Freddiego Mercury’ego – prawda?

Podstawowym założeniem zespołu Queentet jest oddanie hołdu legendarnej kapeli Queen i sprawienie, że ich utwory będą ponadczasowe również na terenie Polski. Jednocześnie mają szansę przedstawić je w nieco innej wersji (symfonicznej) i dobrze się przy nich bawić przed własną publicznością. Ta muzyka sprawia im dużo frajdy, co widać chyba na każdym ich koncercie. Wystarczy się na nim pojawić!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jacy artyści występują w zespole Queentet?
W polskim zespole Queentet występuje pięć osób: Jan Niedźwiecki, Darek Wawrzyniak, Sebastian Machalski, Adam Manijak oraz Tomasz Wrocławski. Warto podkreślić, że artyści chętnie współpracują z orkiestrą Alla Vienna.
Czym zajmuje się grupa Queentet?
Grupa Queentet jest znana z wykonywania najpopularniejszych (chociaż również tych mniej znanych) kawałków legendarnego zespołu rockowego Queen (założonego w 1970 roku w Londynie). Artyści podchodzą do tego profesjonalnie i często interpretują je na swój sposób, przedstawiając poszczególne numery w wersji symfonicznej.
Jakie numery zespołu Queen wykonuje polska grupa Queentet?
Kapela Queentet wykonuje rozmaite kawałki zespołu Queen (zarówno z wczesnych lat jej twórczości, jak i tych późniejszych). Najpopularniejsze z nich to m.in.: „We Are The Champions”, „Bohemian Rhapsody”, „We Will Rock You” czy też „Radio Ga Ga”.

Fani lubią też

Zobacz też