Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy

Fekir

FekirOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Fekir to młody polski raper wywodzący się z Bydgoszczy należący do hip-hopowego podziemia, związany z grupą Baltic Boys.

Początki kariery Fekira

Początki kariery rapera sięgają roku 2017, kiedy to młody mężczyzna, wraz ze swoim przyjacielem, zdecydowali się na spróbowanie swoich sił w tworzeniu własnych utworów. Pomimo faktu, iż na samym początku Fekir nie traktował ten całej działalności jako pracy, a raczej w kontekście formy rozrywki, już po kilku latach, muzyka stała się jego życiową pasją. Wśród jego pierwszych utworów, możemy wyróżnić między innymi, takie piosenki jak, "Mark Twain" czy "Marionetka". W stosunkowo krótkim czasie charakterystyczny dla Fekira styl tworzenia, zyskał uznanie wśród miłośników muzyki hip-hopowej.

Rozwój kariery

Pomimo faktu, iż Fekir nie należy z pewnością do raperów mainstreamowych, wraz z wydawaniem kolejnych utworów, grono fanów artysty nieustannie się poszerzało. Warto tutaj zaznaczyć, że jak sam niejednokrotnie wspominał, pragnie nie zmieniać swojego podejścia i być taką osobą, jaką był, gdy zaczynał swoją działalność na scenie muzycznej. Z wyjątkowo dobrym odbiorem spotkały się przede wszystkim te nieco późniejsze utwory, do których możemy zaliczyć między innymi "Dziś ciotka czy Magda?", "Zło przyciąga jak magnes" lub też "Wróg publiczny 3". Fekir poruszał w swoich tekstach różnorodne tematy, a uniwersalnością swojego przekazu dotarł zarówno do młodej, jak i nieco starszej widowni. Wraz z rozwojem swojej kariery, zyskuje on coraz to większe uznanie.

Młody raper posiada swój profil na Instagramie, na którym dzieli się z fanami aktualnościami ze swojego życia zawodowego, informując o koncertach czy zapowiadając nadchodzące utwory. A także profil na SuondCloud, gdzie można zapoznać się z utworami z dorobku artysty.

Gatunek muzyczny i charakterystyczne cechy utworów

Gatunek muzyczny tworzony przez Fekira możemy zaliczyć do rapu. Artysta w swoich utworach stara się poruszać treści istotne dla młodego pokolenia, a to wszystko podając w mistrzowskiej oprawie melodyjnego rytmu i charyzmatycznej barwy głosu. Do jego największych wyróżników możemy zaliczyć również niezwykłą wszechstronność muzyczną. W skład poszczególnych utworów wchodzi między innymi łatwo wpadający w ucho rytm w połączeniu z różnorodnością dźwięków oraz synkretyzacją rozmaitych stylów muzycznych. Dzięki temu, Fekir przemówił do serc fanów i z pewnością odegrał kluczową rolę na scenie rapowej.

Projekt StartPro

Wśród największych osiągnięć Fekira, które sprawiły, że jego utwory w niejako większym stopniu wyszły na światło dziennie, możemy zaliczyć udział w projekcie StartPro. Głównym celem zorganizowania takowego przedsięwzięcia było wypromowanie świeżych na rynku, rozwijających się artystów. StartPro opierał się w głównej mierze na zgłoszeniu swojego własnego teledysku do konkursu - te zwycięskie miały pojawić się na oficjalnym kanale wytwórni o nazwie StoproRap.

Albumy

  • "Left Winger Mixtape" - 2021
  • "Global Hustler" - 2022

Koncerty

Pomimo swojej stosunkowo krótkiej działalności na scenie muzycznej, Fekir pojawił się już na kilku polskich koncertach i festiwalach. Do tych, które cieszyły się największą popularnością, zaliczamy występ, który odbył się 5 listopada 2021 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jaką grupą związany jest raper Fekir?
Fekir związany jest z podziemną grupą o nazwie Baltic Boys.
Z czego słynie Fekir jako muzyk?
Znakami rozpoznawczymi rapera są między innymi wszechstronność muzyczna oraz niezwykle charyzmatyczna barwa głosu.
W jakim znanym projekcie wziął udział Fekir?
Raper Fekir wziął udział w projekcie StartPro, który jest projektem labelu StoproRap. wspierającym i promującym twórczość debiutujących artystów.
Jakie są najpopularniejsze utwory rapera?
Do najbardziej znanych utworów artysty możemy zaliczyć: "Hologram", "Mark Twain", "Demon w głowie", "Wróg publiczny 3", "Bracelet" czy też "Wóda jak Cola".
W którym roku Fekir rozpoczął swoją muzyczną działalność?
Swoją przygodę z muzyką bydgoski raper rozpoczął w roku 2017.

Fani lubią też

Zobacz też