Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Ewa Śnieżanka

Ewa Śnieżanka

Ewa Śnieżanka OpisWydarzeniaEwa Śnieżanka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Ewa Śnieżanka to urodzona w 1947 w Chorzepinie polska piosenkarka, którą można oglądać na scenach w Polsce oraz za granicą.

Kariera muzyczna Ewy Śnieżanki

Ewa Śnieżanka karierę muzyczną rozpoczęła w czasie nauki w szkole średniej. W tym czasie była uczestniczką amatorskich konkursów piosenki. W 1964 roku była uczestniczką Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki odbywającego się Opolu.

 

Od 1968 roku zaczęła profesjonalnie zajmować się muzyką. Była związana ze sceną mieszczącego się w Warszawie Teatru na Targówku, którego obecna nazwa to Teatr Rampa. Ewę Śnieżankę można było usłyszeć w wielu miastach Polski, a także za granicą 0 między innymi w Austrii, Bułgarii, Francji, Holandii, Kanadzie, Kubie, RFN, Tunezji, Turcji czy USA.

 

Piosenki dla artystki pisali tacy kompozytorzy jak między innymi Zbigniew Ciechan, Renata Danel, Krzysztof Cwynar, Włodzimierz Korcz, Czesław Majewski, Ryszard Poznakowski, Urszula Rzeczkowska, Adam Skorupka, Stanisław Wielanek, Jerzy Woy-Wojciechowski, oraz autorzy tekstów: Andrzej Bianusz, Wojciech Młynarski, Bogdan Olewicz, Grażyna Orlińska, Jan Pietrzak, Jan Tadeusz Stanisławski, Zbigniew Stawecki, Andrzej Strzelecki, Jan Zalewski.

Ewa Śnieżanka spektakle

Ewa Śnieżanka jest artystka, którą można podziwiać w spektaklu Klimakterium...i już, którego reżyserem jest Cezary Domagała. Spektakl można oglądać w wielu polskich miastach. Opowiada o kobietach, które wkraczają w trudny okres swojego życia. Jednak podczas spektakli 2023 nie zabraknie również dobrego humoru i najlepszej gry aktorskiej na żywo.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Ewa Śnieżanka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ewa Śnieżanka ?

Miejscowości, w których Ewa Śnieżanka wystąpi w najbliższym czasie: Stalowa Wola, Warszawa, Głogów, Zambrów, Tczew, Kutno, Grodzisk Mazowiecki, Legnica, Bolesławiec, Sieradz, Łódź, Nidzica, Gniezno, Choszczno, Gdynia, Toruń.

Fani lubią też

Zobacz też