Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Carla Fernandes

Carla Fernandes

Carla FernandesSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
21 lat
data urodzenia:
19.04.2003
miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
Piosenkarka latino pop i pop
social media:

Opis

Carla Fernandes to urodzona 19 kwietnia 2003 roku w Londynie piosenkarka pop (latino pop) oraz autorka tekstów. Artystka ma polsko-hiszpańsko-portugalskie korzenie i jest powiązana z wydawnictwem Universal Music Polska.

Debiutancka EP-ka z 2021 roku

Kiedy Carla Fernandes dała się poznać szerszej publiczności? Miało to miejsce już w okolicach 2019 roku, ale na wydanie debiutanckiej EP-ki „18” zdecydowała się dwa lata później (2021). Umieściła na niej dziewięć numerów:

 • „OK”,
 • „Entera” – z Mattem Hunterem,
 • „Będzie co ma być”,
 • „Casual”,
 • „Hasta La Vista”,
 • „Sweatpants”,
 • „Jungle”,
 • „Por Que” – plus Maikel Delacalle,
 • „Wiem”.

Warto podkreślić, że Carla świetnie porozumiewa się w kilku językach, w tym m.in. angielskim, polskim oraz hiszpańskim i to właśnie po nie sięga najczęściej przy tworzeniu kolejnych utworów. Poza gatunkami pop oraz latino pop, Carla dobrze czuje się w rytmach R&B.

Kolejne numery

Na debiutanckiej EP-ce oczywiście się nie skończyło, ponieważ barwnego głosu zdolnej artystki, po 2021 roku można było posłuchać w kilku następnych numerach, takich jak:

 • „Mi Amor” – plus J.J. Abel,
 • „Amigo”,
 • „Step”,
 • „Siento”,
 • „Tonight” – plus J.J. Abel.

Przygoda z „The Voice Kids” oraz „Akademią Pana Kleksa”

Czy Carla jest kojarzona jedynie z własnych utworów oraz wydanej EP-ki? Niekoniecznie, ponieważ Fernandes ma na swoim koncie występ w programie telewizyjno-rozrywkowym „The Voice Kids”. To właśnie tam pokazała widowni swoje ponadprzeciętne umiejętności muzyczne i zdobyła liczne grono fanów.

Świetne poczynania na popowym rynku muzycznym zaowocowały propozycją nagrania piosenki do filmu „Akademia Pana Kleksa” (wypuszczanego w zupełnie nowej odsłonie). Wraz z Oskarem Cymsem nagrała wyjątkowy utwór „Do Gwiazd”, który jest jednym ze znaków rozpoznawczych tej produkcji. Ich muzyczna pasja nie umknie również uwadze miłośnikom projektu „Akademia Pana Kleksa na żywo: Muzyczna Szkoła Wyobraźni”.

Na planie nowej wersji „Akademii Pana Kleksa” Fernandes mogła poznać m.in. Tomasza Kota, Antoninę Litwiniak, Piotra Fronczewskiego czy też Sebastiana Stankiewicza.

Kategorie:piosenkarki poppiosenkarki latino

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Carla Fernandes?
Carla Fernandes urodziła się 19 kwietnia 2003 roku w Londynie (Wielka Brytania). Piosenkarka pop (latino pop) oraz autorka tekstów ma jednak polsko-hiszpańsko-portugalskie korzenie.
Kiedy Carla Fernandes wydała swoją pierwszą EP-kę?
Swoją pierwszą EP-kę Carla Fernandes wydała w 2021 roku, umieszczając na niej aż dziewięć kawałków. Nazwała ją „18”.
Z jakich numerów znana jest Carla Fernandes?
Carla Fernandes jest kojarzona przede wszystkim z takimi numerami, jak: „Do Gwiazd”, „Mi Amor”, „Step”, „Entera”, „OK”, „Jungle”, „Będzie co ma być”, „Tonight”, „Siento” czy też „Por Que”. Artystka występowała m.in. w programie „The Voice Kids”. Utwór „Do Gwiazd” jest jednym ze znaków rozpoznawczych „Akademii Pana Kleksa” (odświeżona odsłona), a Carla bierze też udział w spektaklu muzycznym „Akademia Pana Kleksa na żywo: Muzyczna Szkoła Wyobraźni”.
Z kim współpracowała już Carla Fernandes?
Carla Fernandes na swojej muzycznej drodze spotkała już wielu artystów. Na współpracę z nią postawili m.in. Oskar Cyms, J.J. Abel, Maikel Delacalle oraz Matt Hunter. Utalentowana piosenkarka jest też powiązana z wytwórnią Universal Music Polska.

Fani lubią też

Zobacz też