Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Britney Spears

Britney Spears

Britney SpearsOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Britney Spears urodziła się w 1981 roku w McComb, Mississippi. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się już w dzieciństwie. W 1992 roku przyjęto ją do popularnego programu muzycznego dla dzieci - Klub Myszki Miki, gdzie występowała aż do zakończenia jego emisji w 1996 roku. Później zaczęła nagrywać swoje wykonania różnych piosenek i wysyłać je do różnych producentów i agencji. W końcu podpisała kontrakt z wytwórnią Jive Records i w 1999 roku wydała debiutancki album „...Baby One More Time”. Płyta pokryła się podwójną platyną i trafiła na pierwsze miejsce listy „Billboard 200”. Zapisała się także w Księdze rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się album nagrany przez nastoletniego artystę.

 

 

Rok później ukazał się krążek „Oops!... I Did It Again”, który odniósł jeszcze większy sukces i uczynił z Britney międzynarodową gwiazdę. Trzecia płyta wokalistki - „Britney” została wydana w 2001 roku. Była bardziej zróżnicowana i dojrzała niż poprzednie, z wpływami hip-hopu, dance i R&B.

W 2003 roku ukazał się album „In the Zone”. Britney była jego współproducentką i autorką większości piosenek. Znalazły się tam hity takie jak „Toxic” czy „Everytime”. W 2007 roku ukazała się płyta „Blackout”, a rok później „Circus” z piosenką „Womanizer”.

 

 

W 2012 roku Britney została jurorką programu „X Factor”, a rok później wydała swoją ósmą płytę - „Britney Jean”. Britney Spears nazywana jest „księżniczką popu”. Była i pozostaje nie tylko gwiazdą, ale i ikoną swoich czasów. Pomimo, iż krytykowano w niej wszystko – głos, wizerunek czy życie prywatne, jej piosenki i teledyski są kultowe i tworzą część historii pop kultury. W 2016 roku wokalistka otrzymała prestiżową nagrodę Billboard Millennium Award za całokształt twórczości i wkład w przemysł muzyczny.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też