Bastille

Bastille

Bastille to wywodzący się Londynu kwartet, w którego skład wchodzą Dan Smith (wokal, klawisze, gitara), Kyle Simmons (klawisze, wokal, bas), Will Farquarson (gitara, bas, wokal, klawisze) oraz Chris Wood (perkusja, wokal). Nazwa zespołu pochodzi od Bastylii – więzienia, które zostało zdobyte przez paryski lud 14 lipca 1789 roku. 14 lipca to również data urodzenia Dana Smitha, wokalisty zespołu.

Muzyka Bastille stanowi mieszankę indie i synthpopu z nutą rocka alternatywnego oraz pop rocka. Brytyjski zespół wyprzedaje bilety na wydarzeniach i trasach koncertowych na całym świecie, a najbardziej znane single grupy przebiły już symboliczną barierę miliarda wyświetleń na platformie Spotify – sztuki tej udało się do tej pory dokonać dwóm utworom kwartetu: znanego z płyty „Bad Blood” utworu „Pompeii” oraz wydanego wspólnie z producentem Marshmello singlem „Happier”.

Kariera Bastille rozpoczęła się w 2010 r. od solowego projektu Dana Smitha, który wkrótce zwerbował do zespołu pozostałych członków. Indie-popowe, podszyte taneczną elektroniką i synthpopem brzmienia zaowocowały m.in. zaproszeniem Bastille na wspólną trasę przez brytyjską electropopową formację Fenech-Soler. Wśród swoich największych inspiracji Dan Smith wymienia m.in. Reginę Spektor, Björk, Bon Ivera czy Kate Bush.

Bastille – koncerty

Jeszcze przed wydaniem pierwszego album „Bad Blood”, Bastille gościło na najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Wielkiej Brytanii. Bilety na festiwale Glastonbury czy Reading and Leeds Festival z udziałem zespołu cieszyły się dużym powodzeniem wśród miłośników sceny indie oraz alternative. Rok przed debiutem pierwszego pełnoprawnego wydawnictwa, zespół wyruszył w mini trasę koncertową „Flaws Tour”, wystąpił również na Clockenflap Music and Arts Festival w Hongkongu.

Bastille w Polsce

Występ Bastille w Polsce to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów rockowych 2022. Koncert grupy w ramach trasy promującej wydawnictwo „Give Me The Future” odbędzie się 22 listopada na warszawskim Torwarze. Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy występ Bastille w Polsce – pochodzący z Londynu kwartet występował nad Wisłą do tej pory aż siedem razy: w Warszawie w 2013 r., w ramach Open’er Festival 2014, Orange Warsaw Festival 2015, Open’er Festival 2016, w Warszawie w 2016 r., na Czad Festiwal 2017 oraz w 2019 r. w ramach trasy Still Avoiding Tommorow Tour.

Dlaczego warto wybrać się na najbliższy występ Bastille? Koncerty grupy to niezapomniane widowisko, w którym muzyka łączy się ze zjawiskową oprawą. Utwory kwartetu z miejsca szturmują światowe listy przebojów, zjednując sobie kolejnych miłośników melodyjnego brzmienia, opartego na syntezatorach popu z głębokimi i zapadającymi w pamięć wokalami.

Bastille – nagrody

Na przestrzeni ponad 10 lat artystycznej działalności kwartet zdobył wiele nominacji do prestiżowych nagród. Zespół został nominowany do niemal 50 nagród, wygrywając 18 statuetek. Bastille jest posiadaczem m.in. 6 nagród ASCAP POP Awards, dwóch BMI Awards, jednej Brit Awards oraz Teen Choice Awards.

Zespół osiągał również bardzo wysokie miejsca na światowych listach przebojów. Aż trzy z czterech dotychczasowych wydawnictw grupy uzyskało 1. miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Kolejne wydawnictwa zespołu były notowane na listach w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Niemczech, Irlandii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Bastille - Często zadawane pytania

  • Bastille wydało do tej pory 4 albumy – „Bad Blood” (2013), „Wild World” (2016), „Doom Days” (2019) i „Give Me The Future” (2022). Zespół wydał również cztery mixtape’y spod szyldu „Other People’s Heartache”, zawierające m.in. remixy znanych przebojów.
  • Muzyka Bastille to mieszanka indie popu, pop rocka, synthpopu oraz rocka alternatywnego. Wyjątkowe brzmienie kapeli przysporzyło jej wielu fanów na całym świecie.
  • Kariera zespołu Bastille zaczęła się w 2010 roku, kiedy światło dzienne ujrzało wydawnictwo zawierające single „Icarus” oraz „Flaws”. Rok później zespół wydał EP-kę „Laura Palmer” i podpisał pierwszy kontakt płytowy z wydawnictwem Virgin Records.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bastille
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/