Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Albert Lee

Albert Lee

Albert LeeOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Albert Lee gwiazdą XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country&Folk w Mrągowie! Artysta pojawi się na scenie w piątek 27 lipca!

Albert „Mr.Telecaster” Lee to legendarny brytyjski gitarzysta, od lat zamieszkujący Los Angeles. Jest jednym z najlepszych gitarzystów elektrycznych na świecie, mistrzem techniki fingerstyle, a także znakomitym wokalistą. Uprawia wiele gatunków muzycznych – od rock'n'rolla do rockabilly, przez rocka aż do bluesa. Od zawsze najbliższa jego sercu była jednak muzyka country! Debiutował pod koniec lat 50-tych. Przez wiele lat występował z gwiazdami country: Emmyllou Harris, Ricky Skaggsem czy Everly Brothers. Współpracował także, nagrywał i występował z takimi znakomitościami jak Eric Clapton, Garry Hogan, Billy Wyman czy wcześniej z zespołami Deep Purple i Crickets. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Grammy.

W Mrągowie towarzyszyć mu będą wspaniali muzycy z jednego z najlepszych europejskich zespołów Music Road Pilots ( hol.) oraz Sara Jory (ang), która przed laty zwyciężyła w mrągowskim konkursie Country Europa. Wtedy występowała w roli wokalistki, dziś ta multiinstrumentalistka będzie towarzyszyć Albertowi na steel pedal guitar. Szykuje się wyjątkowy wieczór, pełen szalonej, energetycznej muzyki w najlepszym wykonaniu. Z pewnością usłyszymy największy przebój Alberta Lee pt. „Country Boy”, oraz inne równie wspaniałe hity takie jak: “Luxury Liner”, “Just Because”, “Restless” i wiele innych!

37. Międzynarodowy Piknik Country&Folk w Mrągowie bilety dostępne na eBilet.pl!

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też