Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Edith Piaf

Edith Piaf

Edith Piaf OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Edith Piaf była francuską wokalistką, autorką piosenek, artystką kabaretową i aktorką filmową. Urodziła się w 1915 roku w Paryżu. Została porzucona przez matkę. Wychowywała się w domu publicznym prowadzonym przez swoją babkę. Jako nastolatka zaczęła występować wraz z ojcem akrobatą na terenie całej Francji. Później śpiewała na ulicach Paryża wraz ze swoją przyjaciółką Simone "Mômone" Berteaut.

Początek kariery Edith Piaf

Jej talent odkrył właściciel nocnego klubu - Louis Leplée. Aby rozwinąć jej karierę, namawiał Edith do występów na scenie i zapraszał na widownię znane osoby. Dzięki temu Edith zaczęła nagrywać płyty. Po śmierci Leplée, Edith pomógł śpiewak Raymond Asso, dzięki któremu zadebiutowała w ABC - najsłynniejszym lokalu Paryża. Poznał ją z także z kompozytorką Marguerite Monnot, która napisała jej wielkie przeboje. Z kolei inny artysta - Jean Cocteau wprowadził ją do świata filmu. Po wojnie Piaf zyskała sławę także poza Francją, koncertując po Europie i Stanach Zjednoczonych. Zmarła w 1963 roku w Grasse. Jest pochowana na cmentarzu Père Lachaise.

 

Do najbardziej znanych utworów z repertuaru Edith Piaf należą „Hymne à l’amour”, „Padam... Padam...”, „La vie en rose” oraz „Non, je ne regrette rien”. Życie artystki zostało sportretowane między innymi w filmie „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, w którym główną rolę zagrała Marion Cotillard.

Koncerty Edith Piaf

Edith Piaf zostawiła po sobie wspaniały dorobek muzyczny. Jej utwory cały czas są wykonywane przez zdolnych artystów. Koncerty Edith Piaf nieustannie przyciągają wielu odbiorców, którzy za ich pomocą mają okazję przenieść się do wyjątkowego świata artystki.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też