Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Miejsce Zalew Radków Botanica Active Park

Zalew Radków Botanica Active Park

Radków, Zalew Radkowski
Zalew Radków Botanica Active ParkOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zalew Radków Botanica Active Park, umiejscowiony w malowniczym Radkowie przy ulicy Kolonia Leśna 1, odnotował swój powrót na mapę atrakcji turystycznych w 2023 roku. Po dwuletnim okresie intensywnych prac renowacyjnych, które pochłonęły kwotę 5 milionów złotych z funduszy rządowych, zalew został odnowiony i ponownie otwarty dla odwiedzających. Wśród nowości, które czekają na przyjeżdżających turystów, wyróżnia się m.in. Ninja Water Park – jeden z największych parków wodnych w kraju, wraz z imponującą wieżą z zjeżdżalniami i wodospadem o wysokości 10 metrów.

Zmodernizowany Zalew Radków Botanica Active Park został wzniesiony nad Zalewem Radkowskim – obszarem wybudowanym w latach 70. XX wieku, mającym pełnić rolę miejsca wypoczynku dla górników z kopalni węgla kamiennego Piast w Nowej Rudzie. Przy jego brzegu niegdyś znajdowały się bungalowy i hotel Gwarkowe Zacisze, które dodatkowo podkreślały jego rekreacyjny charakter. Liczne atrakcje, znajdujące się w Zalew Radków Botanica Active Park, zaczęły przyciągać wielu turystów już kilka dni po oficjalnym otwarciu obiektu.

Zalew Radków – wydarzenia i atrakcje

Zalew Radków Botanica Active Park stanowi doskonałe miejsce dla tych, którzy szukają emocjonujących przygód oraz relaksu nad wodą. Miejsce to obiecuje nie tylko świetną zabawę, ale także bezpieczeństwo, o co nieustannie dbają wykwalifikowani ratownicy. Plaża z delikatnym, piaszczystym zejściem do wody, możliwość wypoczynku na zielonej trawie, a także drewniany pomost oferujący widoki na polskie i czeskie Góry Stołowe, tworzą idealne warunki do relaksu.

Oficjalne otwarcie zalewu miało miejsce w sobotę, 22 lipca 2023 roku. Zalew Radków Botanica Fun Active Park, nowa część kompleksu, zaczął przyjmować odwiedzających, zapowiadając równocześnie uruchomienie pozostałych atrakcji tydzień później, 29 lipca. Oprócz wspomnianego już Ninja Water Park, odwiedzający będą mogli korzystać z atrakcji takich jak Splash Tower, zjeżdżalnie Crazy Ride, kolorowe fontanny Happy Fountains, a także z restauracji i koktajl baru.

Zalew Radków Botanica Active Park – koncerty

Organizowane przez Zalew Radków Botanica Active Park koncerty i wydarzenia muzyczne to przede wszystkim Festiwal Audiolake, czyli największe coroczne wydarzenie open air z muzyką klubową w południowo-zachodniej Polsce. Przez ostatnie lata Audiolake Festival zyskał ogromną popularność, organizując już 8 edycji. Każdy rok przynosi nowe rekordy sprzedaży biletów, a liczba fanów nieustannie rośnie. W 2023 roku na głównej scenie festiwalu Audiolake wystąpili ATB, DOSEM, JUICY M, Djs from MARS, Marnik, Adam Toxic, Vincent Vik oraz Cream.

Zalew Radków Botanica Active Park – bilety

Mieszkańcy Radkowa otrzymali możliwość zakupu karnetu na całe wakacje, który umożliwia im dostęp do kąpieliska po atrakcyjnej stawce. Ceny biletów dla pozostałych gości zostały ustalone tak, aby konkurować z innymi obiektami w regionie. Warto przy tym podkreślić, że w trakcie sezonu wstęp na teren parku jest bezpłatny każdego dnia po godzinie 17:00, co stanowi świetną okazję dla rodzin i grup przyjaciół, aby cieszyć się wodnymi atrakcjami bez dodatkowych kosztów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Zalew Radków Botanica Active Park?
Zalew Radków Botanica Active Park znajduje się w województwie dolnośląskim niedaleko granicy z Czechami – na północny zachód od Kłodzka i południowy wschód od Wałbrzycha.
Jakie wydarzenia odbywają się nad Zalewem Radków Botanica Active Park?
Mające miejsce nad Zalewem Radków Botanica Active Park wydarzenia i atrakcje to przede wszystkim nowoczesny park wodny, który zawiera ogromną wieżę, zjeżdżalnie i kolorowe fontanny.
Kiedy został otworzony Zalew Radków Botanica Active Park?
Oficjalne otwarcie zmodernizowanego Zalew Radków Botanica Active Park nastąpiło 22 lipca 2023 roku. Zalew Radkowski w swojej pierwotnej postaci powstał w latach 70. miejsce wypoczynku dla górników.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też