Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój

Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój, Parkowa 2
Teatr Zdrojowy Polanica-ZdrójOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Budynek teatru został wzniesiony w 1925 roku według projektu architekta Otto Büttnera. Za główny cel placówki obrano upowszechnianie wysokiej kultury muzycznej i teatralnej wśród mieszkańców i gości uzdrowiskowego miasteczka. W 2011 roku obiekt oficjalnie otwarto po gruntownej modernizacji.

 

Obecnie placówka zajmuje się zarówno prowadzeniem sceny teatralno-koncertowej, jak i wynajmem sal. Gospodarze pomagają w kompleksowej obsłudze eventów, przygotowując dodatkowo materiały konferencyjne dla gości.

 

Jakiego rodzaju atrakcje organizuje Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój? Bilety na cykliczne eventy wyprzedają się bardzo szybko. W placówce odbywają się m.in. festiwale muzyczne, spektakle terapeutyczne oraz warsztaty artystyczne.

Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój – wydarzenia 2022

Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w trakcie sezonu zajęć artystycznych, podczas którego organizowane są takie aktywności, jak plastyka, joga, taniec czy szachy. Jakie rozrywki dla najmłodszych organizuje Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój? Wydarzenia dla dzieci odbywają się tutaj regularnie. Na zajęciach wokalnych spotykają się młodzi miłośnicy sztuki, którzy marzą o muzycznej karierze. Jak zaznaczają organizatorzy, nauka śpiewu pozwala uczestnikom na odprężenie. Co więcej, tego rodzaju aktywność pomoże dziecku w integracji z rówieśnikami.

 

W jaki sposób prowadzone są zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Teatrze Zdrojowym Polanica-Zdrój? Wydarzenia dla seniorów skupione są na twórczym poznaniu i społecznej aktywności. Program UTW obejmuje zarówno wykłady tematyczne, jak i aktywności fizyczne oraz wycieczki kulturoznawcze.

 

Na terenie obiektu organizowana jest także nauka gry w szachy. Zajęcia dedykowane są zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z rozgrywkami szachowymi, jaki i graczom zaawansowanym. Ćwiczenia odbywają się regularnie, a cena biletu za wstęp oscyluje w granicach 30 złotych.

Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój – spektakle i wydarzenia

W październiku w ramach 9. odsłony festiwalu „Cały Kazio” na deskach sceny teatru wystąpią znani polscy muzycy i aktorzy. Wydarzenie będzie trwało trzy dni i skupi szereg imprez, promujących naszą rodzimą kulturę. Jacy artyści wystąpią na scenie w Teatrze Zdrojowym Polanica-Zdrój? Spektakle komediowe zaprezentuje gościom m.in. słynny Kabaret Hrabi. Co więcej, podczas festiwalu swoje koncerty zagrają takie piosenkarki, jak Natalia Przybysz i Ania Rusowicz. Bilety na event dostępne są do kupienia drogą elektroniczną.

 

Jakie atrakcje dla miłośników twórczości poetyckiej przygotował Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój? Wydarzenia organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poezji, to m.in. Noc Poetów, panele dyskusyjne oraz wystąpienia polskich i zagranicznych uczestników eventu.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój?
Teatr mieści się na ulicy Parkowej 2 w Polanicy Zdrój – jednym z najsłynniejszych miasteczek uzdrowiskowych w Polsce. Miejscowość położona jest w województwie dolnośląskim, w pobliżu południowo-wschodniego krańca Gór Stołowych.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Zdrojowym Polanica-Zdrój?
Koncerty i przedstawienia teatralne to niejedyne eventy, jakie organizuje Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój. Spektakle, które przyciągają tłumy zainteresowanych, to również występy komediowe, m.in. grupy kabaretowej Nowaki.
Kiedy został utworzony Teatr Zdrojowy Polanica-Zdrój?
Budynek został wzniesiony w 1925 roku przez architekta Otto Büttnera. W listopadzie 2011 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację, podczas której dobudowana została część administracyjna, mieszcząca m.in. dodatkowe pomieszczenia biurowe i magazynowe.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też