Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Miejsce Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Poznań, Niezłomnych 1E
Teatr Muzyczny w PoznaniuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Muzyczny w Poznaniu powstał w 1956 roku, jednak do połowy lat 70. nazywany był Operetką Poznańską. Spektaklem otwierającym działalność instytucji była operetka “Wiktoria i jej huzar” Pála Ábraháma. Pierwszy dyrektor Operetki, Jan Teresiński, w repertuarze stawiał na znane i lubiane klasyki operetkowe takie jak “Wesoła wdówka” czy “Kraina uśmiechu” Ferenca Lehára. Różnorodność tematyczna i gatunkowa inscenizacji wynikała ze zmian kolejnych dyrektorów, którzy przekształcali repertuar Teatru Muzycznego w Poznaniu zgodnie z własnym doświadczeniem artystycznym i upodobaniami. I tak na przestrzeni lat widzowie mogli podziwiać zarówno wyjątkowe sztuki operetkowe (“Carewicz”, “Zemsta nietoperza”) jak i nietypowe dla muzycznego charakteru Teatru komedie czy dramaty (“Okno na parlament”, “Nagłe zastępstwo”, “Kto się boi Wirginii Woolf”).   W najnowszym repertuarze Teatru Muzycznego w Poznaniu znajdziemy musicale (“Zakonnica w przebraniu”, “Evita”, “Nine”, “Footloose”), spektakle (“Kombinat”, “Akompaniator”), przedstawienia dla dzieci (“Koziołek Matołek i zagadka ratuszowej wieży”, “Pchła Szachrajka”) oraz wiele koncertów i wieczorów z poezją.

Teatr Muzyczny w Poznaniu — spektakle

Współczesna scena Teatru Muzycznego charakteryzuje się ogromną różnorodnością repertuarową. Widzowie mają okazję wziąć udział w wieczorach muzycznych, koncertach, spektaklach operetkowych, a także zabrać swoje pociechy na wyjątkowe przedstawienia edukacyjne dla dzieci. Na scenie wystawiono już m.in. “Pchłę Szachrajkę”, “Evitę”, “Akompaniatora”, “Skrzypka na dachu”, “Zakonnicę w przebraniu”, “Nie ma jak lata 20., lata 30.”, “Księżniczkę Czardasza”.

 

10 października 2014 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprezentował sławny broadwayowski musical Jekyll & Hyde z muzyką skomponowaną przez Franka Wildhorna. Na scenie obok znakomitych poznańskich artystów stanęła plejada najlepszych aktorów musicalowych, którzy zostali wyłonieniu w castingu. Wśród nich znaleźli się Damian Aleksander i Janusz Kruciński.

Rok 2015 otworzyła premiera musicalu "Hello, Dolly!" z Grażyną Brodzińską w roli głównej, a rok 2016 zbiegł się z jubileuszem 60-lecia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu. Świętowanie rozpoczęła kameralna premiera cyklu pieśni Maury'ego Yestona "December songs", wystawianych jako "Opowieści zimowe" w wyjątkowej aranżacji Jakuba Kraszewskiego. Całość została wydana na płycie CD.

Teatr Muzyczny w Poznaniu — koncerty

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyło się dotychczas wiele koncertów artystów z Polski i zagranicy. Jednym z ciekawszych widowisk był koncert “Zmierzamy w całkiem nową stronę” — piosenki ze spektaklu “Rodzina Addamsów”. Na deskach Teatru odbył się również koncert “Z Broadwayu do Hollywood 1”, “Uśmiechnij się z Kiepurą”, “Śpiewanki Wielkopolskie”, koncerty kolędowe.

Teatr Muzyczny w Poznaniu — bilety

Teatr Muzyczny w Poznaniu bilety na najlepsze spektakle muzyczne dostępne w serwisie eBilet.pl.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Muzyczny w Poznaniu?
Teatr Muzyczny w Poznaniu znajduje się przy ul. Niezłomnych 1e.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu?
W Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyło się dotychczas wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i spektakli, np.: koncert piosenek Johna Bucchino, koncert Bogusław Kaczyński In Memoriam, musical “Jekyll & Hyde”, “Opowieści zimowe”, “Ania z Zielonego Wzgórza”, spektakl dla dzieci “Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, “Kopciuszek”, “Królowa Śniegu” i wiele innych.
Kiedy utworzony został Teatr Muzyczny w Poznaniu?
Teatr Muzyczny w Poznaniu rozpoczął swoją działalność 20 maja 1956 roku pod nazwą Operetka Poznańska.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też