Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Miejsce Teatr im. Andreasa Gryphiusa

Teatr im. Andreasa Gryphiusa

Głogów, Rynek 8
Teatr im. Andreasa GryphiusaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Odbudowany w 2019 roku Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie jest obecnie jednym z najmłodszych placówek tego rodzaju w Polsce. Obiekt ten stanowi filię głogowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury i pełni ważną rolę w aktywizacji kulturalnej miasta oraz okolicznych miejscowości. Czym wyróżniają się organizowane w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa wydarzenia i dlaczego warto skorzystać z oferty placówki?

Teatr im. Andreasa Gryphiusa – spektakle

Wystawiane przez Teatr im. Andreasa Gryphiusa spektakle to m.in. sztuki pochodzące z Głogowa. Jedną z nich jest „Strzała Kupidyna” – akcja skupia się na jednym dniu z życia bohaterów, który dla żadnego z nich nie jest udany. Hubert właśnie doświadczył rozstania, a Alek, mimo desperackich prób ustatkowania, jest zapracowanym pracoholikiem. Kiedy obaj spotykają się, aby przemyśleć swoje losy, dołącza do nich Iwo - na pozór ułożony i żonaty, jednak niespodziewanie wyznaje chęć rozwodu z powodu dość nietypowych przyczyn.

W "Strzale Kupidyna" widzowie spotkają trzech młodych mężczyzn, każdego z osobistym bagażem emocji i problemów. Męski wieczór pełen jest bolesnych wspomnień, nieudanych rozważań o przyszłości oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Spektakl obiecuje być pełen humoru i zaskakujących sytuacji.

Wśród propozycji dla najmłodszych miłośników teatru warto wymienić "Dylematy Mikołaja". W sztuce poznamy Jaśka i Jolę – niesforne rodzeństwo, które z niecierpliwością oczekuje na przybycie gościa z Laponii. Jola jest pełna entuzjazmu na myśl o spotkaniu ze Świętym Mikołajem, w przeciwieństwie do Jasia, który nie podziela jej radości i jest sceptyczny wobec całej idei świąt. Napięcie rośnie, gdy okazuje się, że Święty Mikołaj, który przybywa do ich domu, nie jest w najlepszym nastroju – coraz mniej dzieci wierzy w jego istnienie i z radością oczekuje na jego wizyty. Jak zatem przywrócić radość Mikołajowi i sprawić, by ponownie poczuł magię świąt?

Spektakl obiecuje być pełen zabawy, śmiechu i pięknej muzyki, a obecność samego Świętego Mikołaja tylko dodaje uroku tej wyjątkowej świątecznej produkcji. To idealna okazja, aby dzieci mogły poczuć prawdziwą magię świąt. 

Teatr im. Andreasa Gryphiusa – wydarzenia kabaretowe

Wśród zrealizowanych na deskach Teatru im. Andreasa Gryphiusa wydarzeń warto wymienić m.in. występ kabaretu K2, który zaprezentował swój najnowszy program "Jedziemy po bandzie". To już szósta propozycja artystyczna od tej grupy, która tym razem zapowiadała odważniejsze i mniej konwencjonalne podejście. Twórcy postanowili odrzucić poprawność polityczną i autocenzurę, zapowiadając program pełen śmiałych i nietuzinkowych treści.

W programie nie zabraknie elementów improwizacji oraz ulubionych przez publiczność postaci. Kabaret K2 zaprosił widzów na wyjątkową „przejażdżkę”, pełną humoru i niespodzianek. To obietnica mocnych wrażeń i niezapomnianych wrażeń dla miłośników dobrego humoru.

Teatr im. Andreasa Gryphiusa – bilety

Planujesz wybrać się na jedno z licznych przedstawień, wystawianych w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa? Bilety na nadchodzące wydarzenia są dostępne zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i wygodnej dystrybucji on-line, prowadzonej m.in. poprzez portal eBilet.pl. Aby pozostać na bieżąco z harmonogramem głogowskiej placówki na kolejne miesiące, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profili Teatru im. Andreasa Gryphiusa w mediach społecznościowych.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr im. Andreasa Gryphiusa?
Teatr im. Andreasa Gryphiusa znajduje się pod adresem Rynek 8 w Głogowie. Siedzibą teatru jest budynek klasycystyczny, zbudowany w 1799 roku.
Jakie wydarzenia odbywają się w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa?
Mające miejsce w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa wydarzenia to przede wszystkim spektakle teatralne. Na terenie przynależącego do Miejskiego Ośrodka Kultury obiektu działają również sekcje teatralne.
Kiedy został otworzony Teatr im. Andreasa Gryphiusa?
Teatr in. Andreasa Gryphiusa został otworzony w swej obecnej postaci w 2019 roku. Wykonana wówczas odbudowa stanowiła zwieńczenie wieloletnich starań władz miasta o przywrócenie temu obiektowi jego dawnej świetności.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też