Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Wrocław, Paderewskiego 35
Sprawdź wydarzenia
Stadion Olimpijski we WrocławiuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wybudowany w latach 1926-1928 Stadion Olimpijski we Wrocławiu to wielofunkcyjny obiekt sportowy, który wbrew swojej nazwie jest przystosowany do organizacji wydarzeń wyłącznie o mniejszej skali niż Igrzyska Olimpijskie. Od lat jest on użytkowany przez klub żużlowy Sparta Wrocław i drużynę futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław.

W 2015 roku znajdujący się na osiedlu Zalesie stadion przeszedł gruntowny remont. Zachodnia trybuna została wyburzona i przeniesiona bliżej murawy, a wschodnią poddano liftingowi. Dodatkowo, cały obiekt został zadaszony. Po modernizacji pojemność stadionu wynosi nieco ponad 13 tysięcy widzów.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu – wydarzenia sportowe i kulturalne

Przed II Wojną Światową należący jeszcze do Niemiec Wrocław (Breslau) był istotnym punktem na kulturalnej i sportowej mapie III Rzeszy. Odbywające się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wydarzenia z tego okresu to III Igrzyska Niemieckie (1930 r.), XII Niemiecki Festiwal Pieśni (1937 r.), Niemiecki Festyn Gimnastyki i Sportu (1938 r.).

Współcześnie organizowano w tym miejscu Igrzyska Sportowe The World Games 2017, które uważane są za jedną z najważniejszych imprez sportowych w historii Polski. TWG 2017 okazało się wielkim sukcesem nie tylko pod względem organizacyjnym i medialnym, ale również sportowym. Polska reprezentacja zdobyła łącznie 30 medali.

W 2019 roku uczestnicy Nocy Muzeów mieli okazję poznać historię i ciekawostki związane ze Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu. Wydarzenie obejmowało zwiedzanie boiska, szatni i Izby Pamięci Wrocławskiego Sportu. Dla młodzieży zorganizowano również warsztaty plastyczne “Zbuduj Stadion”.

W lipcu 2023 roku miał tu miejsce Drużynowy Puchar Świata na żużlu. Wtedy to nasi żużlowcy po wspaniałym dopingu polskich kibiców obronili tytuł DPŚ zdobytego w 2017 roku i po raz kolejny zostali najlepszą reprezentacją świata.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu – koncerty

Mający miejsce na Polu Marsowym, tuż obok Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu koncert Męskie Granie 2023, był wymarzoną okazją do odsłuchania najlepszych artystów w jednym miejscu. Podczas dwudniowego wydarzenia na scenach grali: Natalia Przybysz, Paktofonika Retrospekcje, Vito Bambino, Daria Zawiałow oraz Gibbs. Na zakończenie imprezy wystąpiła grupa muzyczna Męskie Granie Orkiestra.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu – wydarzenia w najbliższym czasie

Stadion Olimpijski we Wrocławiu to miejsce, które cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sportu i rozrywki. W obiekcie od dekad organizuje się najważniejsze sportowe eventy. Jednym z nich jest Nocny Wrocław Półmaraton, który w stolicy Dolnego Śląska odbywa się już od 10 lat. W ubiegłym roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zebrało się 5 tysięcy kibiców, a limit uczestników na 10. jubileuszową edycję w czerwcu 2024 roku wyniesie 10 tysięcy.

Planujesz wybrać się na Stadion Olimpijski we Wrocławiu? Bilety na koncerty, wyścigi żużlowe czy mecze futbolu amerykańskiego rozgrywane przez wielokrotnego mistrza Polski – Panthers Wrocław wyprzedają się w mgnieniu oka. Dlatego nie zwlekaj i zarezerwuj wejściówki dla siebie i znajomych.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu – bilety

Stadion Olimpijski we Wrocławiu warto odwiedzić nie tylko ze względu na aspekt sportowy, ale również fascynującą architekturę i blisko 100-letnią historię. Mające miejsce na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu koncerty i eventy goszczą największych sportowców i gwiazdy muzyczne z regionu. Bilety na nadchodzące wydarzenia zarezerwujesz już teraz online.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Olimpijski we Wrocławiu?
Stadion Olimpijski we Wrocławiu znajduje się na wrocławskim osiedlu Zalesie, przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35.
Jakie wydarzenia odbywają się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu?
Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu mecze domowe rozgrywa drużyna futbolu amerykańskiego - Panthers Wrocław. Mają tu miejsce również ligowe i międzynarodowe biegi żużlowe. Oprócz tego na wrocławskim stadionie organizowane są wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.
Kiedy został otworzony Stadion Olimpijski we Wrocławiu?
Stadion Olimpijski we Wrocławiu został wybudowany w latach 1926-1928. Obiekt w 2015 roku przeszedł gruntowny remont.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też