Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungto-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Miejsce Park na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra)

Park na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra)

Warszawa, Wawelska 5
Park na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra)OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Park na terenie Ośrodka Wawelska to urokliwe miejsce w samym sercu Warszawy. Zalesienie to stanowi przede wszystkim popularny punkt spotkań i rekreacji mieszkańców stolicy, którzy chcą spędzić wolny czas w otoczeniu flory i fauny.

Park znajduje się na terenie Ośrodka Wawelska, gdzie dawniej działał się słynny stadion Skry. Teren ten został odzyskany przez władze miasta w 2021 roku – od tamtej pory cała przestrzeń poddawana jest intensywnym pracom renowacyjnym.

Szczególną popularnością wśród mieszkańców warszawskiej Ochoty cieszy się otaczające kompleks zalesienie. Park na terenie Ośrodka Wawelska stanowi bowiem miejsce relaksu, gdzie można oddać się refleksji, porzucając jednocześnie codzienne troski – przestrzenie trawiaste zachęcają do pikników i gier na świeżym powietrzu, a ścieżki spacerowe prowadzą do bajkowych zakątków parku, odkrywając przed odwiedzającymi różnorodność świata roślinnego.

Park na terenie Ośrodka Wawelska – wydarzenia

Miłośnicy muzyki mieli okazję bawić się w Parku na terenie Ośrodka Wawelska podczas imprezy Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw. W trakcie dwudniowego wydarzenia festiwalowicze uczestniczyli w kilkunastu koncertach największych polskich gwiazd.

Wydarzenie to w dużej mierze skupia się na promowaniu kobiecych głosów – tegoroczny skład  "Women’s Voices Kolektyw" zasiliły więc takie artystki, jak Nosowska, Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia, Ofelia, Marika czy Natalia Nykiel. Choć piosenkarki prezentują różnorodne style muzyczne, każda z nich niesie w swojej twórczości ważne przesłanie o wolności kobiet do wyrażania siebie.

Park na terenie Ośrodka Wawelska – bilety na koncerty

Zorganizowane w Parku na terenie Ośrodka Wawelska koncerty cieszyły się także ogromnym zainteresowaniem fanów polskiego rapu. Podczas imprezy Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw na scenie pojawił się Borys Przybylski, znany lepiej pod pseudonimem artystycznym Bedoes 2115. Najpopularniejsze utwory rapera, to m.in. "Nadchodzi lato", "Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach", "Eldorado", "Bedoesiara" czy "DRESSCODE".

Fani mogli bawić się także podczas koncertu, który zagrał Sokół i Pono. Piotr Łuszcz, znany pod pseudonimem Sokół, to jeden z najbardziej utytułowanych polskich raperów i producentów muzycznych. Pono, a właściwie Michał Marek Grocki, zyskał sławę zarówno za sprawą swojej solowej działalności, jak i udziału w kultowym już projekcie hip-hopowym WWO.

W festiwalowym line-upie znalazł się również Tymek, który wykonuje utwory z pogranicza hip-hopu, hip-hopu alternatywnego oraz R&B. Popularne piosenki artysty, to m.in. "Język Ciała", "Będzie Lepiej", "Rainman", "Romans" oraz "Lolitka".

Bilety na imprezę z udziałem gwiazd dostępne były w wygodnej sprzedaży elektronicznej za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Park na terenie Ośrodka Wawelska?
Park na terenie Ośrodka Wawelska znajduje się w warszawskiej dzielnicy Ochota przy ulicy Wawelskiej 5.
Jakie wydarzenia odbywają się w Parku na terenie Ośrodka Wawelska?
Na terenie parku regularnie odbywają się różnego rodzaju eventy, które dedykowane są osobom w każdym wieku – zarówno dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży. Zorganizowano tu m.in. imprezę Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw, w której udział wzięły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Kiedy został otworzony Park na terenie Ośrodka Wawelska?
Warszawiacy korzystają z parku od wielu lat. Od 2021 roku teren Ośrodka Wawelska przechodzi jednak gruntowną renowację.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też