Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce

Zielonka, Łukasińskiego 1/3
Ośrodek Kultury i Sportu w ZielonceOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Współczesna forma Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce jest wynikiem wieloletniej ewolucji, która szła ręka w rękę z dynamicznym rozwojem tego położonego na przedmieściach Warszawy. Miasta. Historia tego miejsca wywodzi się z okresu, gdy to kluby osiedlowe stanowiły centrum życia kulturowego i społecznego mieszkańców. Wraz z biegiem czasu, w miejscu jednego z nich narodził się Miejski Klub Kultury, później przemianowany na Ośrodek Kultury. Początkowo, do 1991 roku, funkcjonował on w niewielkiej przestrzeni jednego z pawilonów handlowych przy ulicy Wolności 2.

Mimo ograniczonej przestrzeni do funkcjonowania, miejsce to tętniło życiem, co potwierdzają zachowane czarno-białe zdjęcia oraz ręcznie wykonane plakaty zapowiadające organizowane przez przyszły Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce wydarzenia, takie jak wystawy, inicjatywy społeczne czy spotkania z artystami. Działalność artystyczna koncentrowała się głównie wokół prowadzącej autonomiczną działalność Galerii ZET.

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce – historia 

Przełomowym momentem dla Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce był początek lat 90-tych, kiedy to rozpoczęto budowę nowego obiektu przy ulicy Literackiej 20. W tym miejscu Ośrodek funkcjonował aż do 2008 roku. Ten okres pozostaje w pamięci wielu mieszkańców jako czas pełen spotkań oraz działań kreatywny. Na przełomie tysiącleci, miasto rozpoczęło ambitny program inwestycyjny, który doprowadził do powstania nowoczesnego gimnazjum, wyposażonego w halę sportową i salę widowiskową. Niedaleko zbudowano również stadion miejski.

Aby skutecznie zarządzać nowymi obiektami sportowymi i wykorzystać dostępną przestrzeń na cele kulturalne, zdecydowano o utworzeniu Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. przy ul. Łukasińskiego 1/3, rozszerzając swoją działalność o aspekty sportowe. Dostępność sali widowiskowej na 230 osób, hali sportowej z miejscami dla 500 widzów, oraz otaczających je terenów zielonych, stała się fundamentem dla nowego zakresu działań Ośrodka.

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce – wydarzenia i projekty

Aby mające miejsce w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce wydarzenia mogły sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców, placówka ta bierze czynny udział w wielu zróżnicowanych inicjatywach, takich jak Rewolucja cyfrowa w Zielonce, wsparta przez program Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. KCDK umożliwiła zakup nowoczesnego sprzętu do stworzenia studia nagrań i cyfrowego studia wideo – wyposażenie pozwoli tworzyć warsztaty prowadzenia podcastingu, słuchowisk, nagrywania dubbingu, czy komponowania muzyki.

Wiosną i jesienią w Zielonce organizowane są spacery tematyczne, skierowane do wszystkich mieszkańców, którzy chcą lepiej poznać miasto. Spacerując, można cieszyć się aktywnym wypoczynkiem, integracją z sąsiadami oraz rozmowami na różnorodne tematy. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą spędzać niedziele na różnorodnych atrakcji sportowych. Dostępne są m.in. ping-pong, koszykówka, siatkówka i badminton, przy czym niezbędny sprzęt zapewnia organizator. 

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce – spektakle

Mające miejsce na terenie Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce wydarzenia to m.in. spektakle komediowe, koncerty i wykłady, organizowane w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jednym z wydarzeń, cieszących się dużym zainteresowaniem, jest najświeższa propozycja kabaretu Paranienormalni – program zatytułowany „2024”, który bawi się teraźniejszością, nostalgicznie wspomina przeszłość i zastanawia się nad swoją rolą w nadchodzącym czasie, tworząc z tych refleksji swoistą kabaretową mozaikę.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce?
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce znajduje się przy ulicy Waleriana Łukasińskiego 1/3.
Jakie wydarzenia odbywają się w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce?
Realizowane na terenie Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce wydarzenia dotyczą zarówno promowania aktywności kulturalnej, jak i zajęć sportowych czy występów znanych artystów.
Kiedy został otworzony Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce?
Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce we współczesnej postaci jest kontynuacją liczącej sobie kilkadziesiąt lat tradycji inicjatyw kulturalnych w tym mieście.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też