Opera Leśna
Opera Leśna

Opera Leśna

Opera Leśna w Sopocie to legendarne miejsce na rozrywkowej mapie Polski. Leśny amfiteatr, położony na obszarze 4 hektarów na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich, został wybudowany i oddany do użytku w 1909 roku. Już w pierwszym roku działalności Opera Leśna zaczęła odnosić ogromne sukcesy i stała się dla ówczesnych mieszkańców Trójmiasta na tyle ważnym obiektem, że prezentowano w niej jedynie utwory najważniejszego wówczas niemieckiego kompozytora, Richarda Wagnera.

Po 100 latach użytkowania obiekt został poddany gruntownej renowacji. Trybuny są obecnie w stanie pomieścić ponad 5 tysięcy widzów (miejsca siedzące).

Opera Leśna – koncerty

Dzięki malowniczej lokalizacji i świetnej akustyce sceny amfiteatru Opera Leśna Sopot od lat jest miejscem organizacji wielu koncertów muzycznych wybitnych artystów rodzimych i zagranicznych: Lionel Richie, Paul Anka, Animals, Elton John, Whitney Houston i wielu innych. Najbardziej jednak kojarzona jest z corocznym wydarzeniem muzycznym Sopot Festival (początkowo był to Międzynarodowy Festiwal Piosenki), odbywającym się nieprzerwanie od 1960 roku. To właśnie w ramach tego festiwal na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpili m.in. Boney M., Charles Aznavour czy Demis Roussos.

Opera Leśna – koncerty 2022

W nadchodzącym roku w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się wiele koncertów, w czasie których na scenie wystąpią największe gwiazdy muzyki. Chcesz zobaczyć i usłyszeć je na żywo?

Opera Leśna – Koncerty 2022:

Queen Symfonicznie – nieśmiertelną muzykę zespołu Queen w aranżacjach symfonicznych wykonują orkiestra i chór Alla Vienna, prezentując utwory w ponad dwugodzinnych spektaklu;

Robert Plant & Alison Krauss – lider legendarnego Led Zeppelin wystąpi na wspólnym koncercie z wokalistką Alison Krauss;

Rock The Opera – widzowie będą mogli usłyszeć operowe interpretacje rockowych klasyków;

Sławek Uniatowski „Love Story” – wokalista zaprezentuje m.in. Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert czy Franka Sinatry;

Pat Metheny „Side Eye” – gratka dla fanów muzyki jazzowej;

Królowie Disco – zabawa przy klasycznych hitach muzyki disco i disco-polo.

Opera Leśna – bilety na najnowsze wydarzenia dostępne w serwisie eBilet.pl. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego koncertu, który może Cię zainteresować, ustaw Fan Alert dla miejsca Opera Leśna w Sopocie. Wówczas dostaniesz mailowe powiadomienie o każdym evencie na scenie Opery Leśnej, na który bilet będziesz móc kupić na naszej platformie.

 

FAQ 

  • Gdzie znajduje się Opera Leśna?
    Opera Leśna usytuowana jest na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na terenie kompleksu Lasów Oliwskich. Adres obiektu to ul. Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Operze Leśnej?
    W przedwojennej historii Opery Leśnej szczególne miejsce zajmowały cykliczne Festiwale Wagnerowskie. Najnowsze historia tego obiektu to natomiast Międzynarodowy Festiwal Piosenki, znany obecnie jako Sopot Festival. Prawdopodobnie nie ma w Polsce drugiego takiego obiektu, który gościłby na swojej scenie tyle światowych gwiazd muzyki, ile Opera Leśna – koncert zagrał tu m.in. Elton John, Boney M. czy Whitney Houston.

  • Kiedy utworzona została Opera Leśna?
    Opera Leśna powstała z inicjatywy Paula Walthera-Schäffera, kapelmistrza Teatru Wielkiego w Gdańsku przy targu Węglowym. Podczas spaceru natknął się na otoczoną zboczami polanę, charakteryzującą się znakomitymi warunkami akustycznymi. Budowa obiektu rozpoczęła się zakończyła tego samego roku. Opera Leśna była jedną z tych inwestycji, dzięki której Sopot stał się kurortem o światowym standardzie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Opera Leśna
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Moniuszki 12
81-829 Sopot

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/