Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Zatoka Sztuki

Zatoka Sztuki

Sopot, Mamuszki 14
Zatoka SztukiOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zatoka Sztuki stanowiła jedno z największych przedsięwzięć artystyczno-kulturalnych w kraju, które nie było opłacane ze środków publicznych. W trzypiętrowym obiekcie znajdują się pokoje rezydencyjne, pracownie artystyczne, sala teatralno-koncertowa oraz restauracja. Na potrzeby organizacji imprez kulturalnych stworzono infrastrukturę na plaży.

 

Zatoka Sztuki – o obiekcie

Zatoka Sztuki zlokalizowana była na granicy plaży oraz Parku Północnego, gdzie niegdyś znajdowały się Łazienki Północne. Obiekt położony był nieopodal deptaku oraz mola. Celem istnienia Fundacji Multidyscyplinarnej Centrum Kulturalno-Artystycznego była organizacja miejsca, oferującego wydarzenia dla wymagających widzów. Odbywają się tu różnorodne warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne i taneczne.

 

Zatoka Sztuki była miejscem, stworzonym w zgodzie z ideą "art&business", które pozwalało na realizację przedsięwzięć artystycznych i biznesowych, czyli m.in. produkcję autorskich projektów artystycznych, które opłacane były z dochodów placówki oraz osób niezależnych.

 

Przez krótki czas działalności Zatoka Sztuki stała się miejscem o statucie prestiżowym – a Sopot jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju. W ciągu całego roku organizowano tu wydarzenia kulturalno-artystyczne, natomiast w lecie na plaży funkcjonował beach club, gdzie odbywały się koncerty z udziałem gwiazd światowej sławy. Na dachu obiektu w sezonie letnim funkcjonowała klubokawiarnia, z której podziwiać było można zapierający dech w piersiach widok na morze. W związku z aferą, która ujrzała światło dzienne w 2015 roku – obiekt przestał istnieć. Obecnie na jego miejscu powstała Nowa Zatoka, prowadzona przez innego właściciela.

 

Zatoka Sztuki – wydarzenia

Wydarzenia w Zatoce Sztuki cieszyły się ogromną popularnością. Na scenie pojawiały się gwiazdy z Polski i zza granicy, wprawiając publiczność w cudowny nastrój. Kto do tej pory pojawił się w Zatoce Sztuki? Koncertowali tu m.in. Bob Sinclair, Monika Brodka, Jessie Ware, Kasia Nosowska, Dawid Podsiadło, Kamil Bednarek, Skin, Sean Paul, Tyga, Fisz Emade i wielu innych.

 

Co ciekawego odbyło się w Zatoce Sztuki? Koncerty w ramach Seazone Festival, czyli wyjątkowego festiwalu w niezwykłym miejscu. Były to 4 dni wspaniałej zabawy na plaży i rooftopie, gdzie pojawili się artyści, tacy jak Envee, Ricardo, Break Da Fucnk, Piotr Bejnar, dr Krime, GOORAL, Marcin Czubala, Little White Lies, Auer, Catz n’ Dogz, Natalia Lubrano, Kuba Sojka i wiele innych, utalentowanych muzyków. Bilety na koncerty sprzedały się błyskawicznie, a publiczność bawiła się doskonale.

 

Jakie eventy miały miejsce w Zatoce Sztuki? Wydarzenia, takie jak spektakle teatralne, m.in. Zła Matka w reżyserii Karoliny Porcari. Przedstawienie opowiadało o kobietach, dla których macierzyństwo nie stanowi najważniejszego celu w życiu. To opowieść o skomplikowanych relacjach damsko-męskich, konwenansach, zmaganiu się z rzeczywistością. Na scenie pojawiły się Karolina Porcari i Małgorzata Bogdańska.

 

Wydarzeniem w Zatoce Sztuki był również występ Pięciu Majków, czyli stand-up w wykonaniu Janka Wolańczyka, Macieja Brudzewskiego, Wojtka Pięty, Pawła Reszela, Juliusza Sipika oraz Pauliny Potockiej. Barwne postacie i niezwykłe historie rozbawiły publiczność, która tłumnie przybyła na przedstawienie.

Zatoka Sztuki – wydarzenia 2022

A już niebawem – Zatoka Sztuki – wydarzenia 2022. Obecnie obiekt znany jest pod nazwą Nowa Zatoka. Obecnie odbywają się tu rozmaite eventy kulturalne, m.in. wernisaże, wystawy fotografii, imprezy sylwestrowe. Można zorganizować tu spotkania biznesowe, konferencje, eventy firmowe i prywatne, np. wesela czy inne uroczystości rodzinne. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Zatoka Sztuki?
Zatoka Sztuki znajduje się w Sopocie przy alei Franciszka Mamuszki 14.
Jakie wydarzenia odbyły się w Zatoce Sztuki?
W Zatoce Sztuki odbyło się wiele koncertów, m.in. Boba Sinclaira, Sean Paula, Tyga, Moniki Brodki, Kamila Bednarka i innych, a także spektakle teatralne, wernisaże i wystawy.
Kiedy została utworzona Zatoka Sztuki?
Zatoka Sztuki utworzona została w 2010 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też