Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Kościół Rzymskokatolicki Pw. Św. Ojca Pio

Kościół Rzymskokatolicki Pw. Św. Ojca Pio

Gdańsk, ul. Przemyska 21
Kościół Rzymskokatolicki Pw. Św. Ojca PioOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zlokalizowany w Gdańsku przy ul. Przemyskiej 21, Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio powstawał w latach 2005-2011. Za projekt obiektu odpowiadał Szczepan Baum, polski architekt i laureat Honorowej Nagrody SARP w 1991 roku – według jego planów kościół miał nawiązywać architekturą do archikatedry Oliwskiej. Uroczyste poświęcenie oddanego do użytku Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Ojca Pio miało miejsce 22 września 2018 roku.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio – wydarzenia specjalne

Mające miejsce w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Ojca Pio wydarzenia regularnie jednoczą mieszkańców regionu podczas różnego rodzaju inicjatyw. Jednym z nich jest zorganizowana 31 października 2021 roku Eucharystia autostradą do nieba – Holy Wins. Tego dnia w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Ojca Pio wydarzenie rozpoczęła Msza Święta o godzinie 19. Następnie, po przerwie na przekąskę, zebrani mogli wysłuchać świadectwa Grzegorza Miecznikowskiego. Gość specjalny przez długie lata żył w niszczących nałogach i napotkał wiele kryzysów, ale – jak twierdzi – z pomocą Ducha Świętego przezwyciężył wszelkie trudności i ułożył swoje życie na nowo.

Kolejnym ważnym dla parafian organizowanym przez Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio wydarzeniem był odbywający się 30 października 2023 roku Bal Wszystkich Świętych. W programie wydarzenia przewidziano zabawę poprowadzoną przez wodzireja, konkursy, taniec, śpiew, napoje oraz przekąski. Tego dnia uczestnicy balu przebierali się za swoich ulubionych świętych.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio – koncerty

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio to również niezapomniane wydarzenia muzyczne – 6 stycznia 2024 w Święto Trzech Króli odbyła się w tym miejscu kolejna edycja Parafialnego Kolędowania. Podczas organizowanego w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Ojca Pio koncertu można było wsłuchać się w najpiękniejsze polskie kolędy, zagrane przez zjednoczone zespoły muzyczne Parafii św. Ojca Pio.

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio – wydarzenia w nadchodzącym czasie

W gdańskim Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Ojca Pio codziennie odbywają się Msze Święte, nabożeństwa i inne wydarzenia kościelne, jednak jego działalność wychodzi również poza ściany parafii. Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio jest organizatorem kolonii letnich w położonej na południu Polski przy granicy ze Słowacją Zawoi – najdłuższej i największej wsi w Polsce (mającej około 18 km długości).

Kolejne organizowane przez Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio wydarzenie to Pielgrzymka do Fatimy, w której w 1917 roku Matka Boska objawiła się trójce kilkuletnich dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. 

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio – bilety

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio to miejsce otwarte dla każdego, kto chce wziąć udział we wszelkiego rodzaju uroczystościach i wydarzeniach kościelnych. To w tym miejscu regularnie odbywają się Msze Święte, nabożeństwa, koncerty, komunie, bierzmowania i chrzty. Planujesz wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio? Bilety na wybrane inicjatywy kulturalne zarezerwujesz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio?
Wybudowany na gdańskim osiedlu Ujeścisko, Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio położony jest przy ul. Przemyska 21.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Ojca Pio?
Wśród odbywających się w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Ojca Pio wydarzeń wyróżnia się uroczystości kościelne, koncerty i inne eventy religijne.
Kiedy został otworzony Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Ojca Pio?
Budowa Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Ojca Pio została ukończona w 2011 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też