Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kino FORUM

Kino FORUM

Bolesławiec, Piłsudskiego 1c
Kino FORUMOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino-Teatr Forum, uruchomione w 1992 roku, obsługuje Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki, instytucja kultury miasta Bolesławiec. Siedziba Kino-Teatru Forum znajduje się w samym centrum miasta, przy ul. Piłsudskiego 1c. Należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych kino wspierane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W 2008 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację, dzięki czemu publiczność może brać udział również w pokazach 3D.

Kino Forum – o obiekcie

Kino Forum to obiekt wyposażony w projektor cyfrowy 3D NEC 3200S DLP, serwer wideo DOREMI Digital Cinema Server, nagłośnienie Dolby® Digital Surround EX™, ekran 12×6 m PROCOLOR King Screen. System posiada także mikrofony bezprzewodowe, przewodowe, urządzenia efektowe rejestratory, odtwarzacze oraz akcesoria niezbędne do organizacji koncertów czy spektakli teatralnych. Budynek przystosowany jest do ugoszczenia osób, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Posiada również windę, która prowadzi z holu na widownię.

 

W repertuarze Kina Forum w Bolesławcu znajdują się zarówno tytuły premierowe, ale także te dostępne jedynie dla Sieci Kin Studyjnych. Oprócz filmów komercyjnych, na ekranach pojawiają się europejskie, ambitne produkcje, poruszające ważne tematy z kraju i świata. W kinie Forum funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok. Osoby, którym marzy się kariera filmowa – mogą uczestniczyć w zajęciach Pracowni Edukacji Filmowej. Prowadzona jest tu także rozwinięta działalność o charakterze edukacyjnym dla dzieci i młodzieży. Warto wspomnieć, że Kino Forum wyróżnione zostało nominacją do 5. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii 'KINO'!

 

Repertuar Kino-Teatru Forum w Bolesławcu stanowią poruszające ważne tematy pozycje z kraju i świata. Bolesławiecka scena często gości także popularne zespoły kabaretowe, teatralne i muzyczne.

Kino Forum w Bolesławcu – wydarzenia

Wydarzenia w Kinie Forum przyciągają publiczność przed scenę. Odbywają się tu imprezy kulturalne z udziałem polskich gwiazd, znanych ze sceny muzycznej, seriali i filmów. Co odbyło się do tej pory w Kinie Forum? Koncerty 3moonboys, Kasi Nosowskiej, Flamenco Danza Del Fuego, Moniki Borzym, Marka Dyjaka, Magdy Piskorczyk, Mieczysława Szcześniaka, Krzysztofa Herdzina i wiele innych.

 

Dużym zainteresowaniem wśród publiczności cieszył się koncert Artura Rojka, który wyruszył w trasę Bez końca tuż po sukcesie płyty Kundel. Muzyk nie zwolnił tempa i ogłosił serię jesiennych koncertów w kameralnych i klimatycznych miejscach. Jednym z nich było Kino Bolesławiec, w którym pojawił się 11 grudnia 2021 roku. Bilety na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie.

 

Wielkim wydarzeniem w Kinie Forum był również Noworoczny Koncert Baletowy z udziałem tancerzy Les Ballets de Pologne, którym towarzyszyli uczniowie Szkoły Baletowej Les Ballets de Pologne. Spektakl muzyczny stanowił połączenie fragmentów baletu klasycznego, tańca klasycznego, ludowego oraz współczesnego. Zespoły taneczne zaprezentowały wariacje solowe oraz pas de deux z baletów Dziadek do orzechów, Grand Pas Classique, Paquita, Śpiąca Królewna, La Esmeralda, Le Papillon i wiele innych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino FORUM?
Kino Forum znajduje się w Bolesławcu, przy ul. Piłsudskiego 1c.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kinie Forum?
W Kinie Forum odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. koncerty 3moonboys, Moniki Borzym, Marka Dyjaka, Kasi Nosowskiej, Flamenco Danza Del Fuego Magdy Piskorczyk, Mieczysława Szcześniaka, Krzysztofa Herdzina, a także spektakl muzyczny z udziałem tancerzy Les Ballets de Pologne.
Kiedy utworzone zostało Kino Forum?
Kino Forum utworzone zostało w 1992 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też