Chopin Point Warsaw (Dom Literatury)

Chopin Point Warsaw (Dom Literatury)

Chopin Point Warsaw to niezwykłe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy, stworzone do spotkań z przyjaciółmi na rozmowę, kawę, a co najważniejsze – dla podtrzymania pamięci o niezwykłym polskim pianiście. Dom Chopina to niezwykły lokal, w którym możesz dogłębnie poznać artystę, jego romantyczną i zarazem radosną duszę, całokształt twórczości i historię jego życia. Chopin Point Warsaw stworzyła Barbara Kotarba, która prowadzi go do dzisiaj wraz z mężem.

Chopin Point Warsaw – historia obiektu

Historia powstania tego miejsca wiąże się z wcześniejszą działalnością Barbary jako przewodniczki po Warszawie. Wielokrotnie odpowiadała na zaskakujące dla niej pytania, które dotyczyły Fryderyka Chopina. Wciąż wiele osób nie wie, że pianista był Polakiem i nie zna niezwykle ciekawych faktów z jego życia. Barbara poczuła, że musi coś zmienić. Organizowała więc prywatne wydarzenia - koncerty Chopinowskie na Starym Mieście – to jednak nie było dla niej wystarczające.

 

Barbara Kotarba, odwiedziwszy pewną kawiarnię, dowiedziała się, że jego właścicielka rezygnuje z dalszego prowadzenia biznesu. Lokal, położony na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a co najważniejsze – na szlaku chopinowskim, wydał się być idealnym miejscem na otwarcie wymarzonego miejsca, upamiętniającego niezwykłego artystę.

Chopin Point Warsaw koncerty

W Chopin Warsaw Point odbywa się codziennie wielkie wydarzenie – koncert Chopinowski na żywo. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 19:00. Co wieczór w lokalu goszczą wspaniali artyści, którzy kochają Fryderyka Chopina i jego twórczość. Co wieczór chcą dzielić się swoim talentem i ogromną wrażliwością muzyczną.

 

Chopin Warsaw Point to miejsce niezwykłe – to tu, w wieku 13 lat grywał sam mistrz pianina. Teraz każdy amator muzyki klasycznej oraz szeroko rozumianej sztuki ma możliwość przeżywać każdy dźwięk, który stworzył muzyk i delektować się niezapomnianymi melodiami, które poruszyły miliony serc na całym świecie.

 

Koncerty Chopinowskie to niezwykła okazja, aby zapomnieć nieco o codzienności i przenieść się do świata nut i kojącego brzmienia klawiszy. To idealna przestrzeń na spotkanie z przyjaciółmi przy kawie, dobrym winie, w relaksującej atmosferze. Dużą zaletą tego miejsca jest jego kameralny charakter, w którym tak bardzo lubował się Chopin.

 

Chopin Point Warsaw koncerty również inne, muzyczne wydarzenia. Jednym z nich był koncert piosenek Wasowskiego i Przybory Bo we mnie jest seks, pełen zmysłowości i pasji. Utwory o miłości, zdradzie i pożądaniu wykonali Izabella Kurlanda, Julia Pawłowska oraz Bartosz Jakubowski. Przy fortepianie zasiadł Marcin Łopacki. Bilety na koncert sprzedały się w mgnieniu oka.

Chopin Point Warsaw otwarty jest również na wydarzenia prywatne – recitale dla zamkniętej grupy. Właścicielka zadba o niezwykłą atmosferę, a mistrzowie muzyczny przeniosą was w niezwykły świat muzyki klasycznej.

 

Jeśli chcesz poznać Chopina z innej strony – żaden problem! Koncerty w Warszawie to nie wszystko. W Chopin Point Warsaw organizowane są inspirujące wykłady, m.in. o XIX-wiecznej modzie, stylu życia i zwyczajach. To doskonała okazja, aby poznać historie, które wydarzyły się nie tak dawno temu…

Często zadawane pytania dotyczące Chopin Point Warsaw

Gdzie znajduje się Chopin Point Warsaw?

Chopin Point Warsaw znajduje się w Warszawie, w Galerii Art Okręgu Warszawskiego Polskich Artystów Plastyków, przy ul. Krakowskie Przedmieście.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Chopin Point Warsaw?

W Chopin Point Warsaw odbywają się codziennie Koncerty Chopinowskie – wydarzenia na żywo, podczas których słuchacze mogą delektować się muzyką wybitnego polskiego pianisty w wykonaniu znakomitych muzyków.

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Chopin Point Warsaw (Dom Literatury)
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Krakowskie Przedmieście 87/89
00-309 Warszawa

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/