Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Tynsky

TynskyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tynsky to człowiek wielu talentów. Jest równocześnie wokalistą, autorem tekstów, a także kompozytorem. Choć póki co ma status wschodzącej gwiazdy, to wiele wskazuje na to, że niebawem usłyszy o nim zdecydowanie więcej osób. Artysta ten słynie z innowacyjnego spojrzenia na muzykę, a także olbrzymiej fascynacji językiem angielskim. 

Tynsky - życiorys artysty

Tynsky już od najmłodszych lat wykazywał spore zainteresowanie muzyką. Jako małe dziecko grał na zabawkowym keyboardzie, co zaszczepiło w nim olbrzymie zamiłowanie do instrumentów. W wieku 11 lat rozpoczął grę na gitarze i z biegiem lat coraz mocniej zakochiwał się w muzyce. Choć gitara była jego pierwszym poważnym instrumentem, to na tym się nie skończyło. Tynsky chętnie grał także na pianinie, a w wolnych chwilach pisał pierwsze piosenki. Jak sam twierdzi, pierwszy utwór napisał jako uczeń szkoły podstawowej. W 2023 roku artysta skończył 20 lat, a już jako nastolatek podpisał kontrakt z firmą Magic Records. Jeżeli kojarzysz tę nazwę, to zapewne nieprzypadkowo, ponieważ firma ta przyczyniła się do wypromowania Sanah - jednej z najpopularniejszych polskich piosenkarek ostatnich lat. Swój pierwszy singiel Tynsky wydał w 2021 roku, jednak od tego momentu jego kariera dynamicznie się rozwija. Dzięki temu coraz więcej osób dowiaduje się o Tynskym. 

Jaki album wydał Tynsky?

Pomimo że Tynsky to bardzo młody artysta, to ma na swoim koncie już kilka piosenek, które odniosły spory sukces. Cechą odróżniającą Tynsky'ego od innych artystów jest fakt, że większość swoich piosenek śpiewa w języku angielskim. Pomimo że jest stuprocentowym Polakiem, to nie jest zwolennikiem utworów w ojczystym języku. Śpiewanie po angielsku otwiera mu jednak drzwi do międzynarodowej kariery, co w dalszej perspektywie może mieć olbrzymie znaczenie. Fakt, że wokalista śpiewa w tym języku, sprawił, że zainteresował się nim magazyn "Rolling Stone". Na chwilę obecną Tynsky wydał tylko jeden album, jednak mimo to zyskał on wiele pochlebnych recenzji. "See What's on My Mind" został doceniony nie tylko w gronie Polaków, ale także za granicą. Album ten został wydany 24 listopada 2022 roku i w mgnieniu oka został ogłoszony jako jedna z ciekawszych premier ubiegłego roku. 

Z jakich piosenek możesz kojarzyć Tynsky'ego?

Choć Tynsky to początkujący artysta, to już teraz rozpoznaje go wiele osób. Szczególnie mocno jest on kojarzony z piosenką "Above the time", która jest uznawana za wizytówkę artysty. Relatywnie dużą popularność zdobyły też takie utwory jak "Give Me Some Love" czy "Winter Summer". Jeśli chodzi o numery wydane w 2023 roku, to najwięcej pochlebnych opinii zyskał "Put Me First" oraz "Spotlight". Muzyka oferowana przez Tynsky'ego jest relatywnie spokojna, ale bardzo rytmiczna, dzięki czemu szybko wpada w ucho. Sporo osób z zagranicy podkreśla, że w piosenkach Tynsky'ego zupełnie nie słychać, że jest on Polakiem. Zdaniem wielu jest to atut, ponieważ daje artyście możliwość docenienia przez zagraniczne wytwórnie. Co prawda, na razie Tynsky jest dopiero rozwijającym się wokalistą, jednak wiele wskazuje na to, że niebawem jego kariera może wystrzelić. 

Z kim współpracował Tynsky?

Tynsky na swoim koncie ma wiele owocnych kolaboracji, które można było zaobserwować na wydanej przez niego płycie. Szczególnie silne relacje wiążą go z Claudią Neuser. Wraz z tą piosenkarką Tynsky nagrał jeden ze swoich numerów popisowych - "Put Me First". Artyści dogadali się ze sobą na tyle dobrze, że wiele wskazuje na to, iż niebawem będą kontynuować pracę ze sobą. Młody piosenkarz miał również okazję poznać Jhna McFly'a. Zaśpiewał z nim piosenkę "Winter Summer". Tynsky'emu bardzo dużo dała też współpraca z firmą Magic Records. Przewija się bowiem przez nią wielu ciekawych twórców, dzięki czemu młody wokalista ma od kogo czerpać wzorce. Jak sam podkreśla, Magic Records nauczyło go bardzo dużo i wiele mu zawdzięcza. 

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Kategorie:wokaliści polscykompozytorzy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto jest idolem artysty?
Tynsky podkreśla, że jego wzorem do naśladowania jest Ed Sheeran.
Jak naprawdę nazywa się Tynsky?
Tynsky nazywa się w rzeczywistości Tomasz Kamiński.
W jakim mieście urodził się Tynsky?
Tynsky przyszedł na świat w Płocku.
Jaki jest największy sukces artysty?
Prawdopodobnie największym sukcesem Tynsky'ego jest wyświetlenie jego osoby na billboardzie na popularnym Times Square w Nowym Jorku.
Jaki jest znak rozpoznawczy wokalisty?
Charakterystycznym elementem Tynsky'ego są gęste i długie włosy.

Fani lubią też

Zobacz też