Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Święty Bass

Święty Bass

Święty BassOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Święty Bass to autorski projekt połączenia rapu i muzyki elektronicznej, stworzony przez polskiego rapera Miłego ATZ oraz didżeja Phunk’illa. Ten niezwykle interesujący i oryginalny projekt łączy w sobie świeży flow Miłego ATZ z energetycznymi bitami Phunk'illa, tworząc niepowtarzalne brzmienie. Celem projektu jest stworzenie oryginalnej i energetycznej muzyki, która będzie angażować słuchaczy i rozgrzewać parkiety.

Miły ATZ i Phunk'ill

Miły ATZ to wszechstronny raper odpowiadający w projekcie Święty Bass za ciekawe gry słowne, dopracowaną technikę oraz celne punche. Phunk'ill to natomiast warszawski DJ, który pomaga także wybić się młodym raperom oraz funkcjonuje jako menager bookingowo-koncertowy. Do projekcie Święty Bass wnosi mieszanki dynamicznego funku oraz hip-hopu, połączonego z nowoczesnym, elektrycznym brzmieniem bmore, bassline czy też street bass.

Początki kariery

Muzycy stworzyli radiowy duet, który zaczął prowadzić audycję Święty Bass w radiu Newonce. Miły ATZ i Phunk'ill łączą brytyjską muzykę klubową z luźną gadką. Oprócz cyklicznych spotkań radiowych, postanowili stworzyć projekt noszący nazwę radiowej audycji. Zapowiedzią wkroczenia zespołu na polską scenę muzyczną stał się singiel zatytułowany "Kto to jest".

Rozwój kariery

Za przełomowy moment w karierze duetu Święty Bass uważa się rok 2020, a przede wszystkim sezon wakacyjny, kiedy to zespół ukazał się na trasie koncertowej "Święty Bass Tour". Została ona podsumowana utworem pod tytułem "Daj znać", wykonanym we współpracy z Szerszeniem oraz Atutowym, którzy odpowiadali za wykonanie teledysku oraz skomponowanie beatu.

Najpopularniejsze utwory

Do najbardziej znanych utworów zespołu należą:

  • "Daj znać"
  • "Kto to jest"
  • "Elips" (feat. Ananas)
  • "Bursztynowy Flex" (feat. Undadasea)

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie gatunki muzyczne prezentuje w swoich utworach grupa Święty Bass?
Zespół ten łączy w swoich utworach takie gatunki jak garage, grime, a także bassline.
Jaki tytuł nosił pierwszy Mixtape w historii zespołu Święty Bass?
Pierwszy mixtape skomponowany przez grupę muzyczną nosi tytuł "Święte Bassy Mixtape vol.1".
Jaką nagrodę muzyczną otrzymał zespół w roku 2021?
2021 był rokiem niezwykle owocnym dla zespołu, o czym świadczy przyznanie nagrody Munoludy, wyłaniającej najlepsze i najciekawsze zespoły, wykonujące muzykę elektroniczną ostatnich lat.

Fani lubią też

Zobacz też