Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Shakira

ShakiraSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
47 lat
data urodzenia:
02.02.1977
miejsce urodzenia:
Barranquilla, Kolumbia
dyscyplina:
piosenkarka, tancerka, aktorka, modelka, producentka muzyczna, autorka tekstów
social media:

Opis

Shakira Isabel Mebarak Ripoll urodziła się 1977 roku w Barranquilla w Kolumbii. Ma korzenie libańskie, hiszpańskie i włoskie. W dzieciństwie, będąc z ojcem w orientalnej restauracji, zobaczyła występy tańca brzucha, które ją zafascynowały. Jej marzeniem stała się kariera sceniczna. Zaczęła prezentować swoje umiejętności taneczne w szkole, a później na lokalnych imprezach. Przykuła uwagę producentów i nawiązała współpracę z Sony Music Colombia.

Kariera Shakiry 

W rezultacie Shakira nagrała swoją pierwszą płytę mając zaledwie 13 lat. „Magia” ukazała się w 1991 roku. Zawierała piosenki utrzymane w stylu disco oraz pop-rockowe ballady, które dostały się do kolumbijskich stacji radiowych. Kolejna płyta - „Peligro” była komercyjną klapą. W międzyczasie Shakira była modelką, uczyła tańców arabskich i zagrała w serialu.

Albumy Shakiry

Przełomem w karierze artystki był wydany w 1995 roku album - „Pies Descalzos”. Shakira wyruszyła w dwuletnią trasę koncertową i stała się gwiazdą w Ameryce Łacińskiej, Brazylii i Hiszpanii. Chcąc osiągnąć więcej, zaprosiła do współpracy producenta Emilio Estefana. Kolejny album, wydany trzy lata później „Donde Estan Los Ladrones?” odniósł jeszcze większy sukces. Przebił się na rynek amerykański, zdobywając pierwsze miejsce latynoskiego notowania Billboard. Shakira nauczyła się angielskiego i zaczęła tworzyć piosenki także w tym języku. Efektem tego był album „Laundry Service. Pochodzące z niego utworyWhenever, Wherever” oraz „Underneath Your Clothes” stały się hitami. Kolejnym świetnym krążkiem byłOral Fixation” z przebojem „Hips Don't Lie”.

W 2008 roku Shakira podpisała dziesięcioletni kontrakt z Live Nation Entertainment. Magazyn „Forbes” umieścił ją na czwartym miejscu listy najlepiej zarabiających kobiet w muzyce. Jej trzeci anglojęzyczny album She Wolf z 2009 roku nie wywarł już tak dużego wrażenia w Ameryce, ale Shakira szybko naprawiła to, nagrywając mega hit Waka WakaShakira nagrała piosenki z gwiazdami takimi jak Beyoncé, Pitbull, Rihanna czy Carlos Santana. Ostatni album artystki - „El Dorado” pochodzi z 2017 roku.

Koncerty Shakiry 

Shakira w Polsce wystąpiła w 2011 roku w łódzkiej Atlas ArenieKoncerty Shakiry to wielkie widowiska z najpiękniejsza scenografią i kostiumami, które przyciągają fanów z całego świata. Podczas wydarzeń z udziałem artystki można usłyszeć na żywo jej największe przeboje takie jak między innymi Waka Waka, Whenever Whenever, Hips don't lie czy She Wolf. Koncerty Shakiry to za każdym razem wiele pozytywnej energii.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Senerity, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też