Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Rafał Banaś

Rafał Banaś

Rafał BanaśSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
stand-uper
social media:

Opis

Wygrał Festiwal Komedii "Szpak", Arenę Standard oraz trzykrotnie dotarł do finału Antrakt Stand-up Festiwal. Jest jednym z komików, których program jest dostępny na Netflixie. Należy do zespołu Stand-up Skład. Najbardziej lubi występować w kameralnym klubowym gronie i nawiązywać kontakt z publicznością.

Na komediowej scenie występuje od 2013 roku. Odwiedził program Kuby Wojewódzkiego, dzięki czemu można go było zobaczyć na antenie TVNu. Brał udział także w programie "Świat się kręci" oraz "Tylko dla dorosłych" w TVP2. Należy do zespołu Stand-up Skład i jest jednym z członków kanału 20-stand-upów. Do jego osiągnięć można zaliczyć także udział w Wielkiej Gali Stand-upu. 

Rafał Banaś – występy i programy stand-upowe

Rafał Banaś występuje w całej Polsce. Na swoim koncie ma przeróżne programy stand-upowe własnego autorstwa. Najbardziej znane są z pewnością:

 • "Samozwańczy Szakal",
 • "Strefa komfortu",
 • "To się wytnie".

Jednym z jego nowszych programów jest "Szakal 3 lub 4 – Nie ze mną te numery". Opowiada w nim o swoich obserwacjach na temat otaczającego go świata. Wplata tam nieco fantazji i komediowego science fiction. Jednocześnie opowiada prawdziwe historie. Ich szczerość pokazuje życiowe nauczki Rafała Banasia. Przeplatają się one z nad wyraz abstrakcyjnymi anegdotami i barwnymi postaciami. Za te liczne role odegrane w ciągu kilkudziesięciu minut Rafał powinien dostać Oscara. Komik opowiada także o tym, jak radzi sobie z własnymi, osobistymi i prywatnymi problemami. Znajduje też różne pomysły naprawiania świata, które byłyby genialne, gdyby nie to, że nie są.

Podczas jego występów widzowie świetnie się bawią. Rafał Banaś nawiązuje z nimi kontakt, dzięki czemu przenosi widownię do swojego świata. W jego programach każdy znajdzie coś dla siebie i wszyscy wyjdą zadowoleni.

Na jego kanale na YouTubie można zobaczyć wiele z jego występów. Dostępne są m.in.:

 • "Najlepszy dzień",
 • "Raz się żyje",
 • "Strefa komfortu",
 • "To się wytnie",
 • "Samozwańczy Szakal",
 • "Bezstresowe wychowanie",
 • "Szakal 2 – Szarpiący z kobrami",
 • "Wieczór prawdziwych historii" (w rapach "Co ty gadasz?!".

Za to na Instagramie można zobaczyć urywki jego występów i krótkie filmiki stand-upowe. Komik wrzuca też memy z sobą w roli głównej. Można też przeczytać tam różne śmieszne cytaty Rafała Banasia, np.:

 • "Uwielbiam spać do tego stopnia, że nie mogę się powstrzymać i śpię codziennie",
 • "Ze swoją dziewczyną mieszkam już ponad rok i wiecie, zauważyłam, że zaczynam się zmieniać dla drugiej osoby. Zacząłem uwielbiać rzeczy, których wcześniej totalnie nienawidziłem, np. stanie w korku: kiedyś – kwintesencja wku*wienia, teraz – to jest ten czas dla mnie, między pracą a domem".

Rafał Banaś – ciekawostki

Komik uważa, że najlepsze występy są te w małych klubach. Wtedy naprawdę można nawiązać kontakt z publicznością. Wydaje mu się, że w przypadku wielkich widowisk ludzie oglądają małą kropkę na scenie (lub telebimie) i to odbiera cały urok stand-upowi. Według niego wcale nie jest tak, że najlepsze występy są te, na których jest najwięcej ludzi i to naprawdę nie jest wyznacznik tego, czy stand-uper jest dobry. Kiedyś myślał nawet, że stand-upu nie da się przerobić na imprezę masową. Nadal jest w szoku, że jednak się da.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie można zobaczyć Rafała Banasia na żywo?
Stand-upera można zobaczyć na żywo w wielu polskich miastach m.in. Toruniu, Szczecinie, Grudziądzu, Ełku czy Wrocławiu.
Czy Rafał Banaś występuje tylko solo?
Nie, komik występował także z m.in. Bartoszem Zalewskim, Karolem Modzelewskim, Adamem Sobańcem, Jaśkiem Borkowskim i Tomkiem Kołeckim.
Czy Rafał Banaś udziela się charytatywnie?
Tak, bierze udział w różnych akcjach, m.in. "Roaście Wiolki Walaszczyk on-line: Charytatywnej akcji komediowej!" oraz "Charytatywnym Stand-upie dla Maćka na plaży | 10 komików – 1 cel".
Ile lat ma Rafał Banaś?
Nie wiadomo, artysta nie podzielił się swoją datą urodzenia.
Gdzie można usłyszeć Rafała Banasia?
Komik był zaproszony m.in. do podcastu "Nieporozumienie" Bartosza Zalewskiego. Wystąpił w 71 odcinku.

Fani lubią też

Zobacz też