Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Rae Sremmurd

Rae Sremmurd

Rae SremmurdOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rae Sremmurd to znany, amerykański duet hiphopowy, o którym robi się coraz głośniej. Jeżeli więc jeszcze ich nie znasz, koniecznie zapoznaj się z poniższym bio i dowiedz się kim są bracia Brown!

Rae Sremmurd: kim są ci raperzy?

Duet Rae Sremmurd to saperzy pochodzący z Whittier w Kalifornii – bracia Aaquil Iben Shamon Brown (a.k.a. Slim Jxmmi) i Khalif Malik Ibn Shaman Brown (a.k.a. Swae Lee), który jest od młodszym bratem. Z powodu pracy matki w armii Stanów Zjednoczonych jeszcze jako młodzi chłopcy często się przeprowadzali. Jak jednak dzisiaj wspominają – dzięki temu rozpoczęła się ich przygoda z tańcem i muzyką.

Początki kariery muzycznej

Przygoda z rapem zaczęła się dla braci w 2008 roku. To właśnie wtedy poznali oni Jemiah Middlebrooks, z którym założyli zespół hip-hopowy pod nazwą Dem Outta St8 Boyz. Bracia przyjęli również wtedy ksywki "CaliBoy" i "Kid Krunk". Zainspirowani zespołem Soulja Boy Tell'Em, zaczęli tworzyć na własną rękę i opublikować to w sieci. Sielanka ta skończyła się jednak kiedy doszło do kolejnej przeprowadzki. Popadając w Memfis złe towarzystwo, zaczęli opuszczać szkołę, aż doszło do tego ,że matka wyrzuciła ich z domu. Szybko jednak bracia zorganizowali sobie nowy dom, w którym zaczęli tworzyć muzykę.

Lokalna sława i pierwsze występy

Już na początku 2010 roku ukazał się pierwszy singiel, który grupa zatytułowała "Party Animal". Niedługo po jego premierze grupa pojawiła się w programie "Wild Out Wednesday", a już pod koniec roku wykonali ją na koncercie w Nowym Jorku. Następnie w połowie 2011 roku ze składu odszedł Lil Pantz, co zachęciło braci do zmiany ksywek na "Weirdo" i "Kid The Great". Pod koniec roku grupa wystąpiła w "106 & Park", po czym bracia przeprowadzili się do Atlanty, gdzie rozpoczęli współpracę z wytwórnią EarDrummers. Na początku 2012 roku pojawił się więc nowy projekt pod nazwą "Three Stooges Mixtape". Niestety z powodu pieniędzy bracia musieli zacząć pracę w restauracji fast food.

Kolejne sukcesy i SremmLife

Po powrocie do Atlanty w 2013 roku duet zaczął zyskiwać na popularności. Bracia Brwon podpisali nowy kontrakt z wytwórnią Made-It Mafia, co zainspirowało ich do ponownej zmiany ksywek. I tak oto duet przyjął obecną nazwę, po czym w grudniu 2013 roku wydali kawałek "We" oraz "Throw Sum Mo". Następnie zaczęli pojawiać się na występach w klubach, radiu, a nawrt i w ffestiwalach muzycznych. Chwilę potem zespół wypuścił kawałek z Pusha T i Nicki Minaj, co przyniosło im jeszcze większego rozgłosu. Następnie pojawił się ich drugi singiel – "No Type", którego teledysk powstał w Venice Beach. Co więcej, piosenka ta stała się pierwszy singlem, który przyniósł im sławę poza USA. Kwestia czasu było więc wydatnie ich debiutanckiego albumu. Krążek pod tytułem "SremmLife" ukazał się w 2015 roku, a wszystkie promujące go single trafiły do pierwszej dziesiątki Hot Rap Songs.

Dalsza kariera muzyczna

W czerwcu 2016 roku Rae Sremmurd ogłosił nadchodzącą premierę nowego albumu. Płyta pod tytułem "SremmLife 2" ukazała się w sierpniu 2016 roku. W tym samym roku bracia podjęli decyzję o wydaniu swoich solowych albumów. Rok później ukazała się się jednak płyta "SremmLife 3", będąca kontynuacją wcześniejszych, wspólnych projektów. Od czasu premiery krążka, bracia wróciło jednak do pomysłu, by skupić się na swoich solowych karierach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się członkowie Rae Sremmurd?
Ten duet hiphopowy tworzą braci Brown – Swae Lee (a.k.a. Khalif Brown) oraz Slim Jxmmi (a.k.a. Aaquil Brown).
Jak nazywa się pierwszy kawałek Rae Sremmurd?
Mowa o singlu "Party Animal", który ukazał się w 2010 roku.
Kiedy powstał zespół Rae Sremmurd?
Pierwszy kawałek pod tą nazwą grupa wydała w 2013 roku, jednak ich początku sięgają 2010 roku, kiedy bracia zaczęli zajmować się muzyką.
Z jakimi gwiazdami występuje Rae Sremmurd?
Zespół miał okazję występować z gwiazdami takimi jak Nicki Minaj, Pusha-T, Young Though I wielu innych.
Jakie nagrody otrzymał Rae Sremmurd?
Grupa otrzymała m.in. nagrodę Billboard Music Award Top Rap Collaboration za kawełek "Black Beatles".

Fani lubią też

Zobacz też