Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Macklemore

Macklemore

MacklemoreOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Macklemore (właściwie Ben Haggerty) to urodzony 19 czerwca 1983 roku w Seattle, amerykański raper. Na scenie aktywny od 2000 roku. Ma na koncie sporo wydawnictw: są to dwa albumy studyjne sygnowane przez samego rapera: The Language of My World (2005) oraz Gemini(2017). Ponadto znany jest ze współpracy z Ryanem Lewisem, z którym wydał cztery płyty - ostatnia This Unruly Mess I've Made (2016). Ważnym wydawnictwem dla obu Panów był album The Heist (2012), który zapewnił im po 4 statuetki Grammy 2014. Macklemore znany jest ze współpracy miedzy innymi z  Scientific Shaman, Blue Scholars, Debaser, Wanz, Eighty4 Fly i oczywiście Ryanem Lewisem. Do największych przebojów Macklemora należą: Thrift Shop, Good old days, Marmalade, Glorious. Artysta występował w Polsce trzykrotnie: na warszawskim Torwarze w 2013 roku (promując płytę The Heist), w łódzkiej Atlas Arenie w 2016 (promując płytę This Unruly Mess I've Made) oraz na warszawskim Torwarze w 2018 roku. 

 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Macklemore?
Macklemore, a właściwie Ben Haggerty, urodzony 19 czerwca 1983 w Seattle, jest amerykańskim raperem. Swoją działalność muzyczną rozpoczął w 2000 roku.
Jaki utwór Macklemore'a odniósł największy sukces?
29 sierpnia 2012 roku, na serwisie YouTube pojawił się teledysk do utworu "THRIFT SHOP" Macklemore'a. Obecnie utwór ma ponad 1,4 miliarda odsłon. Utwór dotarł do pierwszego miejsca na liście Billboard Hot 100 i został sprzedany w liczbie 5 mln kopii.
Jaki był pierwszy album nagrany przez Macklemore'a?
Pierwszym, debiutanckim albumem Macklemore'a jest "The Heist", który swoją premierę miał 9.10.2012 roku. Już w pierwszym tygodniu po premierze zostało sprzedanych około 78.000 kopii albumu, dzięki czemu debiutował na drugim miejscu listy Billboard 200.
Czy Macklemore występował w Polsce?
Macklemore, warz z zespołem łącznie wystąpił w Polsce 4 razy. Po raz pierwszy na warszawskim Torwarze w 2013 roku, drugi w łódzkiej Atlas Arenie w 2016 roku, po raz 3 ponownie na warszawskim Torwarze w 2018 roku, a czwarty podczas Kraków Live Festival w 2019 roku.
Jaki ostatni album wydał Macklemore?
Ostatnim albumem, wydanym przez artystę jest "Gemini", który swoją premierę miał 22 września 2017 roku. Przy promocji albumu pomagały single takie jak "Glorious", "Marmalade" oraz "Good Old Days".

Fani lubią też

Zobacz też