Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Öwnboss

Öwnboss

ÖwnbossOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Öwnboss to Eduardo Zaniolo, który jest brazylijskim producentem muzyki electronic dance oraz DJ. Pochodzi z Florianopolis w Santa Catarina. Tworzy muzykę z gatunków electronica oraz bass house. Swoją karierę rozpoczął w 2015 roku.

Zawodowo jest związany z takimi wytwórniami płytowymi, jak Spinnin' Records, Universal Music, Musical Freedom oraz Sony Music. Jego najbardziej znanym singlem jest piosenka "Move Your Body". Stała się ona globalnym hitem po tym, jak osiągnęła ponad 200 milionów udostępnień i odsłuchań. W 2022 roku była to 4. najczęściej grana piosenka na liście 1001Tracklists. Zdobyła także nagrodę "Best Bass House Track of the Year" podczas EDM Awards w 2022 roku. Stała się ona oficjalną ścieżką dźwiękową gry EA Sports' F1.

Öwnboss: kariera i osiągnięcia

Öwnboss tworzy muzykę charakteryzującą się żywym, tanecznym rytmem i mocna linią basu. Współpracował z takimi wytwórniami jak Spinnin' Records oraz Ultra Records. Aktualnie współpracuje także z Tiesto Musical Freedom. 

Öwnboss wypuścił liczne utwory, takie jak "Papapo" oraz "Left & Right". Tworzy także remiksy utworów takich znanych artystów, jak David Guetta, Tiesto czy Dimitri Vegas & Like Mike. Przez 11 miesięcy jego utwory znajdowały się na szczytach list przebojów w gatunku bass house. Öwnboss został nazwany jednym z najbardziej obiecujących artystów 2022 roku i Tomorrowland's One World Radio. W tym samym roku został także okrzyknięty trzecim najczęściej słuchanym brazylijskim artystą na świecie. Piosenka "Move Your Body" zyskała za to tytuł drugiej najczęściej słuchanej piosenki brazylijskiej za granicą. 

Öwnboss występował na takich wydarzeniach, jak Tomorrowland's Mainstage, Lollapalooza, Rock in Rio, Ushuaia Ibiza, Creamfields czy Parookaville Festival. Stanął na scenie także podczas F*** Me I'm Famous, Laroc Club, Green Valley oraz Festival So Track. To tylko niektóre z jego naprawdę licznych występów, podczas których porywa fanów z całego świata. Można go także zobaczyć czasem na polskich scenach. Najczęściej występuje w dużych klubach oraz na festiwalach muzycznych. 

Öwnboss: nagrody i wyróżnienia 

Artysta został nominowany do listy 20 najbardziej obiecujących artystów 2022 w One World Radio. Został wyróżniony także za piosenkę "Move Your Body", która stała się The Super Hot Track. Zajął drugie miejsce jako najczęściej udostępniany i słuchany DJ z Brazylii. W samym tylko serwisie streamingowym Spotify był wtedy słuchany ponad 7 milionów razy miesięcznie i w 2023 roku utrzymuje taką samą popularność. 

Öwnboss: dyskografia

W swojej karierze Öwnboss wypuścił wiele różnych kawałków. Jednym z pierwszych była piosenka "Set U Free", która pojawiła się w 2017 roku. Później pojawiły się m.in.:

 • "Just Getting Started" (2018 rok),
 • "Monday" (2918 rok, remiks),
 • "Deixa Acontecer" (2018 rok),
 • "Tell Me" (2018 rok),
 • "Prove It" (2018 rok),
 • "Break" (2019 rok),
 • "Ready or Not" (2019 rok),
 • "Battlefield" (2019 rok),
 • "Make Your Move" (2019 rok),
 • "Intro" (2019 rok, remiks),
 • "Eyes on Fire" (2020 rok),
 • "Down Low" (2020 rok, z Debbiah),
 • "Delux Edit" (2020 rok, piosenki "Skywalker", "Take Me Out", "Heavy Dirty Soul"), 
 • "Come Over" (2021 rok),
 • "Last Dance" (2021 rok, remiks),
 • "Delusional" (2021 rok),
 • i wiele, wiele więcej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaka jest najbardziej znana piosenka Öwnbossa?
Jego najbardziej znany utwór to "Move Your Body".
Które piosenki Öwnbossa są najchętniej słuchane?
5 najchętniej słuchanych piosenek Öwnbossa to: "Move Your Body", "Left & Right", "The Drop", "Intro" oraz "Sweather Weather".
Ile razy została odsłuchana piosenka "Move Your Body" Öwnbossa?
Na Spotify została odsłuchana ponad 200 milionów razy.
Czy Öwnboss wypuścił jakiś album płytowy?
Nie, ale pojawił się na płycie, która nosi tytuł "Revealed Selected 031". Jest na niej 18 utworów różnych artystów.
W jakich krajach Öwnboss jest najczęściej słuchany?
Öwnboss jest najchętniej słuchany w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hamburgu oraz Polsce.

Fani lubią też

Zobacz też