Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Nick Cave & The Bad Seeds

Nick Cave & The Bad Seeds

Nick Cave & The Bad SeedsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Nick Cave & The Bad Seeds to zespół z ugruntowaną pozycją na światowym rynku muzycznym.  Projekt ten został powołany do życia przeszło 35 lat temu na gruzach The Birthday Party pozwolił uwolnić się od ograniczeń tradycyjnego zespołu rock’n‘rollowego (skądinąd świetnego) i przy udziale wizjonerskich   muzyków przesunąć granicę współczesnej muzyki gitarowej.

 

Od „From Her To Eternity” z 1984 zespół brzmiał jak nikt inny na ziemi i nadal nikt z Was nigdy nie pomyli tego głosu, tego brzmienia i tej specyficznej mieszanki humoru, melancholii, krnąbrności i elegancji, którą podczas koncertów spinała w całość odrobina szaleństwa.

Koncerty Nick Cave & The Bad Seeds

Koncerty The Bad Seeds to występy na żywo, które wynieśli na inny poziom. Przez ponad trzydzieści lat stali się prawdopodobnie najbardziej energetycznym i transcendentalnym zespołem koncertowym swojego pokolenia, grającym wyprzedane trasy koncertowe na wszystkich kontynentach.

 

Przez ponad 35 lat działalności Nick Cave & The Bad Seeds wydali szesnaście studyjnych płyt. Poprzez niezwykłą serię albumów, od „Tender Prey” (1988) do „Let Love In” (1994), Bad Seeds ewoluowało w wyrafinowany i instynktownie progresywny zespół, który płynnie przechodzi od łagodnej ballady miłosnej do najbardziej wyjącej pieśni nienawiści.

 

A skoro o balladach mowa, to jednym z największych sukcesów okazał się wydany w 1996 album „Murder Ballads” ze światowym przebojem „Where The Wild Roses Grow” zaśpiewanym w duecie z Kylie Minogue. Takiego singlowego sukcesu już nigdy nie powtórzyli, i dobrze! Reputacja Bad Seeds opiera się na ich zdolności do tworzenia albumów, które stanowią samodzielne dzieła sztuki: "The Boatman's Call", „No More Shall Apart”, „Nocturama”, „Dig, Lazarus Dig!!!” czy wreszcie wydane w tej dekadzie „Push The Sky Away” oraz „Skeleton Tree”. Wszystkie te tytuły potwierdzają ciągłą ewolucję, która odróżnia Nicka Cave'a i Bad Seeds od reszty muzycznego świata. Trwa od tylu lat i nie ma powodu, dla którego musimy obawiać się, że coś się w tej materii zmieni. Nic więc dziwnego, że bilety Nick Cave & The Bad Seeds nieustannie wyprzedają się w bardzo szybkim tempie.

 Nick Cave & The Bad Seeds w Polsce 

Latem 2022 roku, rozpoznawany od wielu lat na całym świecie, Nick Cave and The Bad Seeds, po czteroletniej przerwie wystąpili dwukrotnie w Polsce. 

Nick Cave and The Bad Seeds uchodzi za jednego z najbardziej cenionego przez krytyków artysty na świecie. Do tej pory udało mu się sprzedać aż ponad 5 milionów albumów na całym świecie. Na koncertach tego niezrównanego zespołu panuje niepowtarzalna atmosfera a wykonywana z prawdziwą pasją muzyka sprawia, że każdy koncert zapada uczestnikom w pamięci na długie lata. Uczestnictwo w koncertach to prawdziwa okazja na doświadczenie niepowtarzalnego klimatu jaki tworzy każdy występ tego wyjątkowego muzyka.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i gdzie urodził się Nick Cave?
Nicholas Edward Cave urodził się 22 września 1957 roku w Warracknabeal w Australi.
Jaki jest pierwszy zespół artysty?
Był założycielem i członkiem The Boys Next Door.
Pod jakim obecnie szyldem koncertuje Nick Cave?
Nick Cave and the Bad Seeds.
Gdzie Nick Cave zagrał koncert w Polsce?
14 marca 1999 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu, 28 września 2006 roku Budynek Focus w Warszawie oraz 4 lipca 2018 roku podczas Open'er Festival.
Czy Nick Cave pisze również muzykę filmową?
Nick Cave na swoim koncie ma też scenariusz do niezależnej produkcji filmowej "Ghosts… Of The Civil Dead” (1988), ,,Propozycji” (2005), do której napisał też ścieżkę dźwiękową czy „20 000 dni na Ziemi” (2014), gdzie zagrał też główną rolę.
Jak nazywa się książka, którą napisał Nick Cave?
Pierwszy autorski zbiór wierszy i scenicznych utworów "King Ink” opublikował w 1988 roku. Debiutancką powieść „Gdy oślica ujrzała anioła" wydał rok później, a przez magazyn „Details" została uznana za "najprawdopodobniej najlepszą książkę napisaną przez rockową gwiazdę”.

Fani lubią też

Zobacz też