Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Mushroomhead

Mushroomhead

MushroomheadOpisWydarzeniaMushroomhead - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Mushroomhead to zespół metalowy z Cleveland w Ohio. Założony został w 1993 roku. Początkowo miał być eksperymentem muzycznym, w którym członkowie chcieli połączyć elektronikę z mocnym wokalem i brzmieniem gitary. Okazało się jednak, że ich muzyka spodobała się słuchaczom, a grupa muzyczna zaczęła odnosić sukcesy na rynku ciężkiej muzyki.

 

Mushroomhead – o zespole

Członkami zespołu Mushroomhead od samego początku byli wokalista Jeffrey Nothing (do 2018), klawiszowiec Shmotz (obecnie) oraz perkusista Skinny (obecnie). W skład grupy muzycznej wchodzi jeszcze kilku innych muzyków: Ryan Farrell – gitara basowa, Rick Thomas – gramofony, sample, programowanie, instrumenty perkusyjne, Robbie Godsey – instrumenty perkusyjne, Steve Rauckhorst – wokal, Tommy „Tankx” Shaffner – gitara.

 

Muzycy, którzy grali w zespole Mushroomhead zmieniali się wielokrotnie, jednak ich brzmienie nie zmieniało się z biegiem czasu. To tradycyjny heavy metal, połączony z innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak new age, techno, hip-hop. Ich inspiracją byli m.in. Rammstein, Pantera, Pink Floyd, Nine Inch Nails.

 

Zespół Mushroomhead wydał osiem pełnych albumów: Mushroomhead (1995), Superbuick (1996), M3 (1999), XX (2001), XIII (2003), Savior Sorrow (2006), Beautiful Stories for Ugly Children (2010), The Righteous & the Butterfly (2014). Po raz pierwszy znalazł się na liście przebojów w 2003 roku z krążkiem XIII. Na najwyższej pozycji na liście znalazła się płyta Mushroomhead The Righteous & the Butterfly, który uplasował się na 20. pozycji.

 

Zespół Mushroomhead to połączenie metalu, elementów rocka i teatru, zmieszane z punkowym podejściem do modyfikacji muzycznych. Grupa muzyczna stanowi inspirację dla innych artystów, zainteresowanych tym stylem grania.  Muzyka Mushroomhead opiera się na ciężkim rocku, jednak muzycy stale angażują się w przesuwanie kolejnych granic i próbowanie swoich sił w nowych elementach.

 

Mushroomhead znani są również ze sporu, który toczyli z grupą muzyczną Slipknot. Waśń tę wywołali fani, którym nie podobało się podobieństwo ich postaci scenicznej w formie masek na twarzach. Sytuacja ta uległa zmianie po śmierci Paula Gray’a z Slipknot.

 

Mushroomhead – koncerty

Koncerty Mushroomhead odbywały się na całym świecie – zespół ma fanów w każdym zakątku na ziemi. Pojawili się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w Europie – w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii.

 

Gdzie pojawił się zespół Mushroomhead? Koncerty miały miejsce podczas największych festiwali muzycznych. Grupa zagrała m.in. na Rockapalooza Pre-Party, Rock Fest, Blue Ridge, Rock Festival, SHOCKFEST, Ozzfest, Rock on the Range, Amplified, Vans Warped Tour, Soundwave Festival, World Series Of Metal, The Carnival Of Chaos, Rockstar Energy Drink Taste Of Mayhem i innych.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Mushroomhead - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mushroomhead?

Miejscowości, w których Mushroomhead wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków.

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Mushroomhead?
Zespół Mushroomhead wydał dotychczas albumy: Mushroomhead (1995), Superbuick (1996), M3 (1999), XX (2001), XIII (2003), Savior Sorrow (2006), Beautiful Stories for Ugly Children (2010), The Righteous & the Butterfly (2014).
Jaką muzykę tworzy zespół Mushroomhead?
Zespół Mushroomhead tworzy muzykę w stylu metal alternatywny, heavy metal.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Mushroomhead?
Kariera zespołu Mushroomhead zaczęła się w 1993 roku.

Fani lubią też

Zobacz też