Michał Anioł

Michał Anioł

Michał Anioł to niewątpliwie jedna z ciekawszych postaci, jeżeli chodzi o współczesną Polska scenę muzyczną. Nie każdy  jednak wie, kim tak naprawdę jest. Dlatego też postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się temu niezwykle ciekawemu artyście, który być może sprawi, że wasze gusty muzyczne wejdą na zupełnie inny poziom. 

Wczesne lata

Niestety, bardzo niewiele wiemy o dzieciństwie Michała Anioła. Wiadomo natomiast, że od wczesnych lat dzieciństwa, od kiedy młody artysta wychowywał się w stolicy dolnego śląska, czyli we Wrocławiu, przejawiał on cechy buntownika. Jak sam wspomina, swoją pierwszą bójkę przeżył w przedszkolu, potem gdy odkrył on pasję ze słuchania muzyki, jego ulubionym zespołem stał się amerykański System of a Down.

 

Nie oznacza to jednak, że młody artysta zrezygnował z dalszej potrzeby buntu - jako nastolatek bardzo dużo czasu spędzał wraz z rówieśnikami na deskorolce, gdzie często musiał się kłócić z osobami, którym przeszkadzało, że młodzież jeździ na desce. Nie oznacza to jednak, że nie rozwijał on już wtedy swojego talentu muzycznego. W wieku 14 lat ukończył on szkołę muzyczną I stopnia, a następnie Szkołę Muzyki Nowoczesnej.

Skąd Michał Anioł bierze inspiracje do swoich utworów?

Jeżeli chodzi o artystów, to dla Michała Anioła inspiracją są między innymi:

 • Alfa Mist
 • Thundercat
 • Toma Mischa
 • Jacob Collier
 • Bearcubs
 • Jai Paul
 • Laxcity

Co ciekawe, Michał Anioł nie od razu wziął się za tworzenie wokalu do swoich utworów. Dlaczego więc tak się stało? Jak sam twierdzi, chodziło o to, że gdy słuchał swoich własnych utworów, to nie mógł on zebrać w jeden, spójny materiał. Z tego też względu, jak twierdzi sam artysta, jego płyty nie są jednoznaczne pod względem stylu- między innymi dlatego sam artysta nie potrafi określić stylu, w jakim tworzył swoje dzieła.

Kto pomaga tworzyć utwory Michała Anioła?

Jeżeli chodzi o spray techniczne, to ciekawostką jest to, że Michał Anioł tak naprawdę całkowicie sam się nimi zajmuje- do tworzenia muzyki wykorzystuje on instrumenty elektroniczne, a oraz specjalne oprogramowanie. Natomiast jeżeli chodzi o nagrywanie wokalu- to również robi on sam w uwaga...własnym mieszkaniu. Można więc śmiało powiedzieć, że pod względem technicznym jest on niemalże w 100 procentach samodzielnym artystą. Nie oznacza to jednak, że nie podejmuje on współpracy z innymi artystami. Wręcz przeciwnie- wśród nich możemy znaleźć:

 • CatchUp
 • Prometh
 • Phama
 • Essexa
 • Hvzx
 • Frank Leen

Co równie ważne, artyści ci nie tylko są osobami, które ze sobą współpracują, aby po prostu zarobić na nagrywanej muzyce, ale przede wszystkim są oni przyjaciółmi, którzy spotykają się ze sobą, a często i konsultują ot tak ze sobą swoje utwory- po prostu po koleżeńsku- a to z kolei sprawia, że są one unikalne.

Jak wygląda dorobek artystyczny Michała Anioła?

Jeżeli chodzi o dorobek artystyczny Michała Anioła, to składa się on obecnie z trzech płyt, a mianowicie "Splash", "Miejsca" oraz "Przypadkiem" - co ciekawe, wszystkie te albumy są tak naprawdę z jednego roku, co mogłoby sprawiać wrażenie, że są one tworzone w pośpiechu oczywiście jest to ze wszech miar mylne wrażenie. 

 

Ponadto Michał Anioł jest odpowiedzialny za muzykę do serialu "Bunt", dzięki czemu nabrał on wyjątkowego, wręcz unikalnego charakteru - jak sam autor wskazuje, bardzo pomocny przy tym był buntowniczy charakter artysty. Można by więc rzec, było to niejako częściowe artystyczne spełnienie dla Michała Anioła, ponieważ w ten sposób po pierwsze mógł on niejako dodatkowo podkręcić atmosferę serialu, po drugie mógł on dać całkiem spory upust swoim odczuciom, dotyczącym między innymi otaczającego go świata. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Michał Anioł: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Michał Anioł - Często zadawane pytania

 • Najnowsza płyta Michała Anioła to album pod tytułem Przypadkiem z 2021 roku, która krąży wokół nurtów opartych o muzykę "hiphopową".
 • Michał Anioł wychowywał się we Wrocławiu, i to tutaj właśnie kształtowały się jego gusty muzyczne, które charakteryzują się wyraźnym buntem odnośnie do otaczającej nas rzeczywistości- to właśnie ludzie oraz ulice Wrocławia były tym, co ukształtowało go jako artystę.
 • Przede wszystkim Michał Anioł sięga w swoich utworach do instrumentów elektronicznych, takich jak, chociażby elektroniczne pianino. Ponadto urozmaica on swoją muzykę za pomocą specjalistycznego oprogramowania, dzięki któremu może on w znaczący sposób wpłynąć na jakość swoich utworów.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Michał Anioł
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/