Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Martyna Kliszewska

Martyna Kliszewska

Martyna KliszewskaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Martyna Kliszewska to urodzona w 1974 roku w Wodzisławiu Śląskim polska aktorka i malarka. Jest absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, jak również Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Malarstwa i Grafiki.

Rozwój kariery aktorskiej Martyny Kliszewskiej

Debiut aktorski Martyny Kliszewskiej miał miejsce w 1999 roku, gdy wcieliła się w rolę Młodej w Proroku Ilji T. Słobodzianka w reżyserii M. GrabowskiegoTeatrze Nowym w Łodzi. Z teatrem tym współpracowała do 2005 roku. Grała również w Teatrze STU w Krakowie oraz w Teatrze Kamienica w Warszawie.

 

Martyna Kliszewska oprócz gry aktorskiej maluje również obrazy oraz tworzy tkaninę artystyczną. W 2005 roku odbyła się jej wystawa w krakowskiej galerii RED, współpracowała również z galerią sztuki użytkowej Opera w Warszawie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, we Włoszech, Francji oraz w Niemczech.

Martyna Kliszewska spektakle 

Martyna Kliszewska jest aktorką, która wciela się w role zarówno w filmie jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus, który wystawiany jest na deskach Teatru Kamienica w Warszawie. Na scenie oprócz aktorki zobaczyć będzie można między innymi Annę Modrzejewską, Andżelikę Piechowiak czy Piotra Gąsowskiego. To komedia pełna niespodziewanych zwrotów akcji i dobrego humoru z całą plejadą gwiazd. Reżyserem spektaklu w Warszawie jest Jakub Przebindowski.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Paweł Matyka, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też