Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Martyna Kliszewska

Martyna Kliszewska

Martyna KliszewskaOpisWydarzeniaMartyna Kliszewska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Martyna Kliszewska to urodzona w 1974 roku w Wodzisławiu Śląskim polska aktorka i malarka. Jest absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, jak również Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Malarstwa i Grafiki.

Rozwój kariery aktorskiej Martyny Kliszewskiej

Debiut aktorski Martyny Kliszewskiej miał miejsce w 1999 roku, gdy wcieliła się w rolę Młodej w Proroku Ilji T. Słobodzianka w reżyserii M. GrabowskiegoTeatrze Nowym w Łodzi. Z teatrem tym współpracowała do 2005 roku. Grała również w Teatrze STU w Krakowie oraz w Teatrze Kamienica w Warszawie.

 

Martyna Kliszewska oprócz gry aktorskiej maluje również obrazy oraz tworzy tkaninę artystyczną. W 2005 roku odbyła się jej wystawa w krakowskiej galerii RED, współpracowała również z galerią sztuki użytkowej Opera w Warszawie. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, we Włoszech, Francji oraz w Niemczech.

Martyna Kliszewska spektakle 

Martyna Kliszewska jest aktorką, która wciela się w role zarówno w filmie jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus, który wystawiany jest na deskach Teatru Kamienica w Warszawie. Na scenie oprócz aktorki zobaczyć będzie można między innymi Annę Modrzejewską, Andżelikę Piechowiak czy Piotra Gąsowskiego. To komedia pełna niespodziewanych zwrotów akcji i dobrego humoru z całą plejadą gwiazd. Reżyserem spektaklu w Warszawie jest Jakub Przebindowski.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Paweł Matyka, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus

Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus

15.06-14.07.2023

Warszawa

Znaczek miłości

Znaczek miłości

01.10.2023

Gdańsk

Martyna Kliszewska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Martyna Kliszewska?

Miejscowości, w których Martyna Kliszewska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn