Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Mariah Carey

Mariah Carey

Sprawdź wydarzenia
Mariah CareySzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
55 lat
data urodzenia:
27.03.1969
dyscyplina:
Amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka muzyczna, aktorka, autorka tekstów piosenek i filantropka.
social media:

Opis

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Mariah Carey prosto z jej mieszkania. Artystce towarzyszył Matt Lauer, który był gościem specjalnym. Stream poniżej.

Mariah Carey prosto ze swojego mieszkania łącząc się z chórkiem oraz Danielem Moore'm, który zadbał o oprawę muzyczną wykonała utwór Always Be My Baby. To wydarzenie online przygotowała z myślą o swoich fanach, którzy docenili to zostawiając pozytywne komentarze. 

 

O Mariah Carey 

Mariah Carey to amerykańska wokalistka i autorka piosenek. Urodziła się w 1970 roku w Huntington w stanie Nowy York. Ze strony matki ma pochodzenie irlandzkie, a ze strony ojca wenezuelskie i afroamerykańskie. Matka - Patricia była śpiewaczką operową. Mariah już od najmłodszych lat wykazywała zdolności muzyczne. Pobierała lekcje śpiewu, dzięki czemu poszerzyła swój głos do pięciu oktaw.

 

Po ukończeniu szkoły Mariah przeprowadziła się na Manhattan. Studiowała kosmetologię i pracowała jako kelnerka, a wieczorami pisała piosenki i rozwijała karierę muzyczną. Podczas pewnej imprezy poznała producenta Tommy'ego Mottolę, któremu wręczyła nagrania swoich piosenek. Ten podpisał kontrakt z 18-letnią wokalistką i w 1990 roku ukazała się płyta Mariah Carey, której cztery piosenki znalazły się na 1. miejscu list przebojów.

 

Kolejny album - „Emotions” ukazał się w 1992 roku. Piosenka tytułowa zdobyła 1. miejsce notowań, a także wylansowała hity „Can't Let Go” oraz „Make it Happen”. W 1994 roku Mariah wylansowała jedną z najbardziej znanych piosenek świątecznych - „All I Want for Christmas Is You”. Singiel pochodzi z płyty „Merry Christmas”. W 1995 roku Mariah wydała „Daydream”, na którym współpracowała z artystami R&B i hip-hopowymi takimi jak Wu-Tang Clan czy Boyz II Men. Pochodząca z krążka piosenka „Fantasy” zajęła 1. miejsce notowań. Kolejny album - „Butterfly” ukazał się w 1997 roku i zawierał 11 kompozycji autorstwa Carey. Artystka po raz kolejny współpracowała z wykonawcami hip-hopu i R&B.

 

Dziesiąty album artystki - The Emancipation of Mimi był najlepiej sprzedającą się płytą roku 2005 w Stanach. W 2008 roku za sprawą singla „Touch My Body” z albumu „E=MC²”, Carey stała się drugą po Beatlesach artystką z największą liczbą hitów numer 1. w Stanach.Mariah Carey posiada jeden z najbardziej unikatowych głosów w historii muzyki. Oprócz ogromnej, pięciooktawowej skali wyróżnia go siła, umiejętność wykonywania wielu dźwięków na jednej sylabie oraz rejestr gwizdkowy. Mariah Carey w Polsce wystąpiła w 2016 roku w TAURON Arenie Kraków.

 

Źródło zdjęcia artystki: Sony Music Poland

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też