Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Maria Sobocińska

Maria Sobocińska

Maria SobocińskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Chociaż nie ma jeszcze ukończonego trzydziestego roku życia, posiada na swoim koncie parę bardzo głośnych występów. Już została okrzyknięta nadzieją kina polskiego. Rodzina, z której pochodzi ta aktorka znana jest doskonale filmowcom polskim. Kim dokładnie jest Maria Sobocińska? Jakie role na swoim koncie. Na te oraz inne pytania dotyczące aktorki, postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.

Maria Sobocińska – biografia

Maria Sobocińska urodziła się 24 lutego 1994 roku. Pochodzi z bardzo artystycznej rodziny, gdyż jej matka to znana dobrze z serialu ,,M jak miłość'' Hanna Mikuć, zaś nieżyjący już ojciec, to filmowy operator Piotr Sobociński, którego nominowano do Oscara za wykonanie zdjęć do filmu ,,Trzy kolory. Czerwony'' Krzysztofa Kieślowskiego. Pracujący za Oceanem reżyser zmarł, kiedy Maria miała tylko 7 lat. Z kolei zaś dziadek Marii Sobocińskiej, jest wybitnym filmowcem. Witold Sobociński, bo to o nim mowa, także był operatorem. Opisywana aktorka, to też równocześnie wnuczka aktorów Bohdana Mikucia oraz Wandy Chwiałkowskiej i młodsza siostra operatorów Michała i Piotra Sobocińskich, którym dane było pracować przy produkcjach takich, jak chociażby ,,Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", ,,Bogowie" czy ,,Cicha Noc''.

Maria Sobocińska – filmy oraz seriale

Maria Sobocińska w roku 2018 ukończyła Wydział Aktorski na Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutowała, jednakże dwa lata wcześniej, w produkcji ,,Wołyń'' Wojciecha Smarzowskiego, gdzie dane jej było wcielić się w rolę Heleny Głowackiej-Huk. Rok później zagrała małe role w dwóch filmach krótkometrażowych: w dramacie ,,Ksiądz'' z Arkadiuszem Jakubikiem oraz w ,,Zaciszu'' Bartosza M. Kowalskiego wraz z Piotrem Cyrwusem.

 

W roku 2018 Maria Sobocińska miała swój debiut w serialu telewizyjnym ,,Pułapka'', zaś później występowała w komedii ,,Miłość jest wszystkim'', jak i po raz kolejny u Wojciecha Smarzowskiego, w hicie frekwencyjnym i kasowym ,,Kler''.

 

Jak możemy się domyślić, nie jest łatwo dotrzymywać kroku Sebastianowi Stankiewiczowi i Pawłowi Wilczakowi. Sobocińskiej udało się to na pewno w roku 2019, kiedy to mogła przypomnieć, iż jest nie tylko jedną spośród najbardziej zdolnych aktorek z młodego pokolenia, ale również zdecydowanie jedną z najbardziej wszechstronnych. Marii udało się zagrać olśniewająco rolę mającej romans z nauczycielem Dagnę w ,,Panu Tadeuszu''. Za tą kreację nominowano Sobocińską do nagrody ,,Orzeł'' Polskiej Akademii Filmowej. 

 

W dwóch skrajnie odmiennych od siebie rolach, ,,Wszystko dla mojej matki'' oraz w ,,Panu T.'', Sobocińskiej udało się pokazać nie tylko energię wschodzącej gwiazdy aktorstwa, ale także mrok aktorzycy. Obecnie nie musi już niczego nikomu udowadniać, lecz poszukiwać ról na miarę własnego talentu.

Maria Sobocińska – ,,Sexify''

W roku 2020 Sobocińska zagrała rolę w serialu polskim, który produkowany był dla Netflixa - ,,Sexify''. Jak zapowiedział Netflix - to pełna prowokacji i humoru opowieść na temat życia współczesnych młodych dziewczyn - o dojrzewaniu, oraz odkrywaniu seksualności i siły kobiecej. W rolach głównych występują trzy kobiety: Maria Sobocińska, Sandra Drzymalska oraz Aleksandra Skraba.

Maria Sobocińska – „Pan T.”

Momentem przełomowym w karierze Marii Sobocińskiej był 2019 rok. Młoda aktorka miała wówczas szansę występować w sześciu produkcjach: w komediodramacie ,,Pan T'', obrazie fantasy ,,Pół wieku poezji później'', dramacie ,,Wszystko dla mojej matki", w dwóch etiudach - ,,210 stopni na wschód'' oraz ,,Okienko''.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma i jakiego wzrostu jest Maria Sobocińska?
Maria Sobocińska przyszła na świat 24 lutego 1994 r., ma obecnie 28 lat. Niestety, nie jest wiadome jakiego jest wzrostu.
Kim są rodzice Marii Sobocińskiej?
Maria Sobocińska to córka operatora Piotra Sobocińskiego oraz aktorki Hanny Mikuć, jak i wnuczką aktorów Bohdana Mikucia i Wandy Chwiałkowskiej.
Jaką rolę Maria Sobocińska w najnowszym serialu od Netflixa Sexify?
Maria Sobocińska w serialu od Netflixa wcieliła się w rolę w Paulinę, czyli przyjaciółkę Natalii z czasów liceum. Studiuje na wydziale chemii. Dołącza do projektu mając nadzieję, iż będzie się mogła dowiedzieć czegoś, co pomoże jej w naprawie siedmioletniego związku, w którym chemii jednak brakuje.
Jaką szkołę ukończyła Maria Sobocińska?
Maria Sobocińska ukończyła Akademię Teatralną imienia A. Zelwerowicza w Warszawie. W filmowej branży jest już ona od wielu lat. Można ją było zobaczyć w filmach takich, jak ,,Wszystko dla mojej matki'', ,,Wołyń'', ,,Kler'', ,,Pół wieku poezji później'', ,,Ksiądz'', oraz ,,Miłość jest wszystkim''.
Dlaczego Maria Sobocińska została aktorką?
Aktorstwo dla Marii Sobocińskiej zawsze było pasją. Przez całe swoje życie mówiła, iż będzie robiła zupełnie co innego, aniżeli jej rodzina, że się wyłamie, że się zbuntuje. Niemniej jednak, pomimo wcześniejszych swoich zapewnień i tak nie udało się jej zmienić własnego przeznaczenia.

Fani lubią też

Zobacz też