Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Arkadiusz Jakubik

Arkadiusz Jakubik

Arkadiusz JakubikOpisWydarzeniaArkadiusz Jakubik - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Arkadiusz Jakubik to polski aktor, reżyser i scenarzysta teatralny urodzony w 1969 roku. W 1992 roku ukończył PWST we Wrocławiu, a w listopadzie 1993 roku zadebiutował na scenie Operetki Warszawskiej w roli Pierre'a w musicalu „Piaf” w reżyserii Jana Szurmieja.

Arkadiusz Jakubik i rozwój kariery aktorskiej

Arkadiusz Jakubik od 1997 roku przez trzy lata był aktorem Teatru Rampa. Rozpoznawalność dał aktorowi serial 13 posterunek  z 2000 roku. Przełomem w jego karierze był film Wesele Wojciecha Smarzowskiego z 2005 roku. Za rolę notariusza Jakubik po raz pierwszy otrzymał nominację do Orła, polskiej nagrody filmowej za najlepszą rolę drugoplanową. Potem Jakubik zagrał niemal we wszystkich filmach reżysera takich jak Dom Zły, Drogówka, Pod Mocnym Aniołem czy głośnym Wołyniu z 2016 roku. Arkadiusz Jakubik ma bogatą filmografię, można go zobaczyć w wielu filmach docenionych przez krytyków.

Arkadiusz Jakubik i muzyka

Arkadiusz Jakubik jest również wokalistą grupy muzycznej Dr Misio, założonej w 2008 roku wraz z Pawłem Derentowiczem, Mario Matyskiem, Radkiem Kupisem i Janem Prościńskim.

 

Zespół gra tradycyjnego rock&rolla, opartego o gitarowe brzmienia. Teksty do piosenek grupy napisali m.in. Marcin Świetlicki i Krzysztof Varga. Debiutancki album Dr Misio - „Młodzi” ukazał się w 2013 roku i otworzył zespołowi drogę na Sopot TOPtrendy Festiwal. Grupa otrzymała tam nagrodę dziennikarzy. Rok później ukazał się drugi album zespołu „Pogo”, a w 2017 „Zmartwychwstaniemy”.

 

Jakubik prowadzi również solową działalność muzyczną – w kwietniu tego roku wydał płytę pod tytułem „SZATAN NA KABATACH”. Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta podąża własną ścieżką. Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave - Arek Jakubik tym solowym albumem stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Ralf Lotys, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Arkadiusz Jakubik - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Arkadiusz Jakubik?

Miejscowości, w których Arkadiusz Jakubik wystąpi w najbliższym czasie: Poznań.

Artystka miała wystąpić w Polsce już 3 razy, ale niestety wszystkie koncerty zostały odwołane. Mimo to Ariana Grande jest w Polsce bardzo popularna i jej fani na pewno doczekają się możliwości zobaczenia swojej ulubionej artystki na żywo.
Arkadiusz Jakubik, urodzony 14 stycznia 1969 roku w Strzelcach Opolskich, jest polskim aktorem, reżyserem oraz piosenkarzem.
Kiedy Arkadiusz Jakubik założył zespół Dr Misio?
Początki zespołu Dr Misio miały miejsce w 2008 roku. Grupa tworzy muzykę w gatunku rock'a. Do dziś wydali 3 albumy.
Gdzie występował Arkadiusz Jakubik?
W swojej karierze Arkadiusz Jakubik występował w takich miejscach jak Operetka Warszawska czy Teatr Rampa. Jego pierwsze wystąpienie miało miejsce 13 listopada 1993 w roli Pierre'a w musicalu Piaf Pam Gems w reż. Jana Surmieja. Musical odbył się właśnie w Operetce Warszawskiej.
Jakie przedstawienia wyreżyserował Arkadiusz Jakubik?
Arkadiusz Jakubik w swojej karierze wyreżyserował 4 przedstawienia teatralne, były to "Jeździeć Burzy", "Biblia", "Cyrk Monty Pythona" oraz "Goło i wesoło".
Czy Arkadiusz Jakubik wydał solowy album studyjny?
W kwietniu 2018 roku miał premierę jego debiutancki album "Szatan na Kabatach", został wydany przez wytwórnię Universal Music Polska.

Fani lubią też

Zobacz też