Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Madrugada

Madrugada

MadrugadaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Madrugada tworzy muzykę określaną jako rock progresywny. Zespół powstał w 1993 roku w norweskim mieście Stokmarknes. Jednak popularność przyniósł mu dopiero wydany w 1999 roku album „Industrial Silence”, który zawierał utwory utrzymane w stylistyce alternatywnego rocka.

O zespole Madrugada

Wydana dwa lata później płyta „The Nightly Disease” była zdecydowanie bardziej mroczna – zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Ugruntowała ona pozycję zespołu i zapewniła mu pełne kluby podczas tournée po Europie.  Madrugada wydała w tym czasie kolejne płyty – nieco bardziej surowy „Grit”  z 2002, z którego pochodzi chyba największy przebój zespołu, utwór „Majesty” oraz The Deep End z 2005 roku.  Również w 2005 do sklepów trafił album „Live at Tralfamadore”, który był w większości zapisem koncertowych wersji utworów z poprzednich płyt. Tytuł stanowi nawiązanie do Tralfamadorii, planety, na którą podróżował Billy Pilgrim, bohater książki „Rzeźnia numer pięć” amerykańskiego pisarza, Kurta Vonneguta.

 

W 2007 roku niespodziewanie zmarł gitarzysta zespołu, Robert Burås. Z tego powodu, Madrugada, po dokończeniu ostatniego albumu, w 2008 roku kończy działalność. Jednak w 2018 roku członkowie zespołu podjęli decyzję o jego reaktywacji, nagraniu nowego materiału i wyruszeniu w trasę koncertową.

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też