Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung

Jeleel

JeleelOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pod pseudonimem artystycznym Jeleel kryje się amerykański raper - Abdul Jeleel Yussuf. Urodził się 14 października 1995 roku na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych. Pochodzi z Los Angeles. Wykonuje muzykę z gatunków R&B, hip hop, punkt, trap oraz hyperpop. Jest nie tylko raperem, ale także piosenkarzem, autorem tekstów oraz producentem muzycznym. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2018 roku, gdy skończył 23 lata. Jego najbardziej znanym singlem jest "Dive In!". 

Jeleel: kariera muzyczna

Swoją karierę rozpoczął w 2018 roku, kiedy to publikował swój pierwszy utwór zatytułowany "Play Me". W tamtym czasie był jeszcze studentem. Teraz ta piosenka nie jest dostępna, ponieważ została usunięta ze wszystkich platform streamingowych. Rok później Jeleel wypuścił projekt pt. "Angel From Heaven". Jego pierwsza EP-ka pojawiła się w 2020 roku. Została zatytułowana "Generation Z". W 2021 roku raper wypuścił singiel "Dive In!", który okazał się ogromnym sukcesem. Został odtworzony w serwisie Spotify ponad 50 milionów razy. Dzięki temu artysta otrzymał ofertę podpisania kontraktu od wytwórni 10K Projects. 

Od tamtego czasu kariera Jeleela rozwija się o wiele dynamiczniej. W kwietniu 2022 roku wypuścił kolejnego singla pt. "Rain On You!". Dwa miesiące później podjął swoją pierwszą współpracę z innym raperem. Mike Dimes i Jeleel nagrali razem piosenkę "Clubhouse!". W lipcu wyszedł następny singiel - "Uncivilized! (Go!)", a w sierpniu kolejny zatytułowany "Stone Cold!"

We wrześniu 2022 roku Jeleel miał okazję pojawić się na scenie podczas Made in America Festival. W tym samym miesiącu nagrał i opublikował kolejny singiel zatytułowany "Deliver!". W styczniu 2023 roku światło dzienne ujrzał singiel "Ride the Wave!", do którego nagrano teledysk w Nigerii. 

Dyskografia Jeleela

Płyty, EP-ki i mixtape'y

Pierwsza płyta Jeleela została zaplanowana na wiosnę 2023 roku. Ma nosić tytuł "Real Raw!" Zostanie wypuszczona nakładem wytwórni 10K Projects. Ma być dostępna na razie tylko w wersji digitalowej i w serwisach streamingowych. 

Jeleel ma na swoim koncie mixtape zatytułowany "Angel From Heaven". Został on wypuszczony 7 czerwca 2019 roku. Artysta nie współpracował wtedy z żadną wytwórnią płytową. Utwory są dostępne w serwisach streamingowych oraz w wersji digitalowej. Są to:

 • "No Backing Down!",
 • "Woah!",
 • "Uh Huh!",
 • "Rocketship!",
 • "Miss Ya!",
 • "Call Celly Back!",
 • "Wanting Me!",
 • "Big Bad!",
 • "Superhero!",
 • "Hasta la Vida!",
 • "Malibu!".

Oprócz tego Jeleel wypuścił EP-kę "Generation Z" 3 czerwca 2020 roku. Znalazły się na niej cztery piosenki:

 • "Platinum Plan!",
 • "Boom Pow!",
 • "Who Knows?",
 • "Life's a Trip!". 

Co ciekawe, piosenka "Who Knows?", to jedyny utwór tego artysty, którego tytuł nie kończy się wykrzyknikiem. 

Single 

Jeleel ma na swoim koncie liczne single. W 2018 roku wypuścił ich 11, m.in. "Charged Up!", "Go In!", "Monster!", "Crazy!", "BackBreaker!" oraz "Yah 3x". W 2019 roku pojawiło się sześć singli, m.in. "Hasta la Vida", "Sweetspot!" oraz "Bubbletea!". W 2020 roku pojawiło się kolejnych sześć piosenek, m.in. "Damn!", "Intergalactic!" oraz "Midnight!". Rok 2021 był spokojniejszy. Artysta nagrał wtedy cztery single, m.in. "Dive In!" oraz "Jeleel Juice!". W 2022 roku pojawiło się jeszcze sześć singli, m.in. "Rain On You!" oraz "Deliver!". 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Jeleel ma wykształcenie muzyczne?
Nie, ukończył szkołę średnią na Rhode Island oraz studia na uniwersytecie Loyola.
Jaki jest styl muzyczny Jeleela?
Jego styl muzyczny opisywany jest jako połączenie rapu, punku oraz R&B z energetyzującym wokalem i widocznymi inspiracjami rockowymi. "HotNewHipHop" opisał jego utwory jako te, które pozostają w głowie na cały dzień.
Jakie są najbardziej znane piosenki Jeleela?
Jego najbardziej znane utwory to "Dive In!", "Shots", "Ride the Wave" oraz "Gnarly".
Czym wyróżnia się Jeleel?
Wszystkie jego utwory oraz nazwy albumów płytowych kończą się wykrzyknikiem.
Czy w 2023 roku pojawiły się jakieś single Jeleela?
Tak, jego najnowszy singiel z 2023 roku nosi tytuł "Ride the Wave!".

Fani lubią też

Zobacz też