Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta French Montana

French Montana

French MontanaSzczegółyOpisWydarzeniaFrench Montana - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
39 lat
data urodzenia:
09.11.1984
miejsce urodzenia:
Casablanca, Maroko
dyscyplina:
amerykański raper
social media:

Opis

French Montana to marokańsko-amerykański raper znany z takich utworów jak "Unforgettable", "Okay" czy "Where They At". Współpracował z największymi nazwiskami ze świata muzyki, nagrywając m.in. z Jasonem Derulo, Kanye Westem oraz The Weeknd. W 2008 roku założył swoją własną wytwórnię płytową - Coke Boys Records.

Historia French Montany

French Montana, a właściwie Karim Kharbouch, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1984 roku w Maroko. W wieku 13 lat emigrował ze swoją rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2002 roku rozpoczął karierę muzyczną. Swoje pierwsze kroki stawiał w podziemiu. Dopiero dziesięć lat później udało mu się podpisać kontrakt z wytwórnią Bad Boy Records i Maybach Music Grup.

Najpopularniejszy utwór French Montany powstał w 2017 roku. To właśnie wtedy światło dzienne ujrzał kawałek "Unforgettable", który znalazł się w pierwszej dziesiątce amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Otrzymał on również diamentowy certyfikat od Recording Industry Association of America. Stało się to bezpośrednio przed tym, jak artysta wydał swój drugi album studyjny - "Jungle Rules". Krążek pojawił się aż na trzecim miejscu listy Billboard 200. Te wydarzenia sprawiły, że French Montana dotarł do jeszcze większej liczby fanów, co zapewniło mu duży, międzynarodowy sukces.

French Montana - dorobek muzyczny

French Montana ma na swoim koncie cztery albumy studyjne. Pierwszy z nich ujrzał światło dzienne w 2013 roku i nosi tytuł "Exscuse My French". Kolejne to lata 2017 - "Jungle Rules", 2019 - "Montana" oraz 2021 - "They Got Amnesia". Ponadto artysta stworzył także album w kolaboracji z Harrym Fraudem. Powstał on w 2022 roku i nazwano go "Montega".

Poza albumami studyjnymi French Montana ma na swoim koncie wiele mixtape'ów (m.in. "Pop That", "Freaks", "Bad Bitch", "No Shopping"), singli (m.in. "Don't Panic", "Figure It Out", "Lose It", Unforgettable") oraz występów gościnnych (m.in. w "Feelin' Myself", "About That Life", "Work", "No More"). Jego dyskografia liczy dziesiątki utworów, spośród których znaczna część osiągnęła milionowe zasięgi w serwisach streamingowych.

French Montana - koncerty i festiwale

French Montana występuje na międzynarodowych scenach. Gra głównie w Stanach Zjednoczonych, jednak również bardzo często pojawia się w Europie na solowych koncertach. Jest także chętnie zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory można było go posłuchać na takich wydarzeniach jak m.in. Rolling Loud California 2021 w USA, Afro Nation 2021 w Portugalii, Osheaga Music and Arts Festival w Kanadzie, Limestone Festival w Niemczech, Tomorrowland Festival w Belgii, Wireless Festival w Wielkiej Brytanii czy Oh My! Music Festiwal w Holandii.

Z kim współpracował French Montana?

French Montana ma na swoim koncie współprace z wieloma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

  • Jason Derulo - w ramach współpracy artystów powstał utwór "Tip Toe",
  • Kanyem West - w ramach współpracy artystów powstał utwór "Figure It Out",
  • The Weeknd - w ramach współpracy artystów powstał utwór "A Lie",
  • Jenifer Lopez - w ramach współpracy artystów powstał utwór "I Luh Ya Papi",
  • Miley Cyrus - w ramach współpracy artystów powstał utwór "Feelin' Myself",
  • Jay Z - w ramach współpracy artystów powstał utwór "They Don't Love You No More",
  • Pusha T - w ramach współpracy artystów powstał utwór "Tadow",
  • ASAP Rocky - w ramach współpracy artystów powstał utwór "Yellow Tape",
  • Snoop Dogg - w ramach współpracy artystów powstał utwór "Snitches Ain't...",
  • Cardi B - w ramach współpracy artystów powstał utwór "Writing On The Wall".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

French Montana - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi French Montana?

Miejscowości, w których French Montana wystąpi w najbliższym czasie: Kołobrzeg.

Jak naprawdę nazywa się French Montana?
Prawdziwe imię i nazwisko French Montanay to Karim Kharbouch.
Jak nazywa się najnowsza płyta French Montany?
Najnowszy album studyjny French Montany powstał w 2021 roku i nosi tytuł "They Got Amnesia".

Fani lubią też

Zobacz też