Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Kreator

KreatorOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kreator to jedna z największych legend thrash metalu. Zespół został założony w Essen (Niemcy) w 1982 roku przez wokalistę i gitarzystę Mille Petrozzę oraz perkusistę Jürgena “Ventora” Reila. Petrozza i Reil oraz basista Rob Fioretti, działający wtedy jeszcze pod nazwą Tyrant nagrali kilka płyt demo, co po 3 latach przyniosło im kontrakt na płytę podpisany z metalową wytwórnią NoiseRecords.

 

Nagrany w 10 dni pierwszy album zespołu “EndlessPain” stał się jednym ze żródeł inspiracji dla blackmetalowych zespołów. Drugie wydawnictwo Kreatora, “Pleasure to Kill” ostatecznie określił ultraszybkie i ultraciężkie brzmienie grupy. Zespół stał się liderem niemieckiego thrashu. Wraz z zespołami Destruction, Sodom i Tankard zostali okrzyknięci “Wielką Czwórką” niemieckiego thrash metalu. Trzeci album grupy “Terrible Certainty” został uznany za najbardziej dojrzały w historii zespołu. Przeboje “Behind the Mirror” i “ToxicTrace” ugruntowały popularność Kreatora. Lata 90. to czas muzycznego eksperymentowania i przekraczania granic gatunku, a także roszad personalnych. W 2001 roku Kreator ostatecznie powrócił do formy, nagrywając rewelacyjny thrashowy “Violent Revolution”, będący powrotem do korzeni.

 

Kreator koncerty

Kreator zwiedził całą Polskę, koncertował w największych miastach w Polsce oraz na najważniejszych rockowych festiwalach. Kreator zagrał koncert podczas Metalfest Open Air Poland, Mystic Festival, Metal Hammer Festival, Metalmania Festival, 3-Majówka, Woodstock Festival, Hunter Fest, Cieszanów Rock Festival. Kreator zagrał również w najważniejszych klubach w Polsce m.in.: klub Studio w Krakowie, klub Proxima oraz Progresja w Warszawie, czy Mega Club w Katowicach. Kreator zagrał koncert również w hali Spodek.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Na jakich festiwalach w Polsce zagrał Kreator?
Kreator zagrał koncert podczas Metalfest Open Air Poland, Mystic Festival, Metal Hammer Festival, Metalmania Festival, 3-Majówka, Woodstock Festival, Hunter Fest, Cieszanów Rock Festival.
Gdzie koncertował Kreator w Polsce?
Kreator zagrał również w najważniejszych klubach w Polsce m.in.: klub Studio w Krakowie, klub Proxima oraz Progresja w Warszawie, czy Mega Club w Katowicach. Kreator zagrał koncert również w hali Spodek.

Fani lubią też

Zobacz też