Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Ice Spice

Ice Spice

Ice SpiceSzczegółyOpisWydarzeniaIce Spice - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
24 lata
data urodzenia:
01.01.2000
miejsce urodzenia:
Nowy Jork, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raperka
social media:

Opis

Ice Spice (Isis Naija Gaston) to urodzona 1 stycznia 2000 roku w Nowym Jorku amerykańska raperka i autorka tekstów. Swoją profesjonalną przygodę z muzyką zaczęła dopiero w 2021 roku, ale w Stanach Zjednoczonych uchodzi już za jedną z najbardziej utalentowanych raperek młodego pokolenia.

Główne gatunki, w których specjalizuje się Ice Spice to hip-hop oraz drill. Mimo stosunkowo niewielkiego doświadczenia na scenie zdążyła już współpracować z wydawnictwami 10K Projects, Capitol Records oraz Polydor Records.

Początek kariery Ice Spice

Jak to wszystko się zaczęło? Raperka zaczęła tworzyć pierwsze profesjonalne teksty w 2021 roku, a jej debiutancki kawałek „Bully Freestyle” stał się bardzo popularny w sieci internetowej. Potem przyszła pora na „Name of Love”. W tym czasie Ice Spice cieszyła się ogromną rozpoznawalnością m.in. na SoundCloudzie i TikToku.

Niespodziewany przełom

Jeszcze w 2021 roku mało kto mógł się spodziewać, że kariera Ice Spice tak dynamicznie się rozwinie. Do przełomu doszło rok później, a to głównie za sprawą numeru „Munch (Feelin’ U)”.

Czym to zaowocowało? Pracą nad powstaniem pierwszej EP-ki, którą amerykańska artystka zatytułowała „Like..?”. Ice Spice wydała ją w 2023 roku.

Jej muzyka jest pełna świeżości, wyzwolenia, luzu, dobrego humoru i swobody, dlatego trafia zwłaszcza w serca młodszych odbiorców.

Nagrody

Raperka z Nowego Jorku zdołała przekonać do siebie wielu obserwatorów i muzycznych ekspertów, dzięki czemu może się pochwalić kilkoma cennymi nagrodami, w tym m.in.:

  • BET Hip-Hop Awards 2023 w kategorii Best Breakthrough Hip-Hop Artist,
  • MTV Video Music Awards 2023 w kategorii Best New Artist,
  • Billboard’s R&B/Hip-Hop Power Players 2023 w kategorii Rookie of The Year.

Mało? W tym wieku każda artystka chciałaby osiągnąć tak duży sukces, jak Ice Spice.

Najciekawsze utwory i współprace

Poza wspomnianymi już kawałkami, amerykańska raperka wydała też kilka innych spektakularnych numerów, takich jak:

  • „In Ha Mood”,
  • „Deli”,
  • „Gangsta Boo” (z Lil Tjay),
  • „Bikini Bottom”.

Wielki talent, ogromny zapał do ciężkiej pracy, pozytywne usposobienie i otwartość na innych artystów sprawiły, że Ice Spice nie może narzekać na brak współprac.

Do tej pory raperka ze Stanów Zjednoczonych nagrywała już z Nicki Minaj („Princess Diana”), Taylor Swift („Karma”), raperem Rema („Pretty Girl”), zespołem Aqua („Barbie World” wraz z Nicki Minaj) oraz PinkPantheress („Boy’s A Liar Pt.2”). Na wielu etapach zawodowej ścieżki towarzyszy jej też producent muzyczny RiotUSA.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Ice Spice - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ice Spice?

Miejscowości, w których Ice Spice wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Gdzie i kiedy urodziła się Ice Spice?
Ice Spice, a tak właściwie Isis Naija Gaston, urodziła się 1 stycznia 2000 roku w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone). To raperka i autorka tekstów, która specjalizuje się w drillu i muzyce hip-hop.
Jakie utwory oraz albumy ma na swoim koncie Ice Spice?
Ice Spice do tej pory wydała jedną EP-kę. W 2023 roku ukazał się krążek amerykańskiej artystki o nazwie „Like..?”. Utalentowaną raperkę można usłyszeć m.in. na kawałkach „Gangsta Boo”, „In Ha Mood”, „Munch (Feelin’ U)”, „Karma”, „Barbie World” czy też „Princess Diana”.
Z kim współpracowała już Ice Spice oraz z jakimi wydawnictwami jest kojarzona?
Młoda artystka współpracowała już m.in. z Nicki Minaj, Taylor Swift, Lil Tjay, PinkPantheress oraz producentem muzycznym RiotUSA. Jest kojarzona z trzema głównymi wydawnictwami – Capitol Records, Polydor Records i 10K Projects.
Jakimi nagrodami może się pochwalić Ice Spice?
Mimo niewielkiego doświadczenia na rap scenie Ice Spice zdążyła już zdobyć nagrodę MTV Video Music Awards 2023 (Best New Artist) czy też BET Hip-Hop Awards 2023 (Best Breakthrough Hip-Hop Artist).

Fani lubią też

Zobacz też