Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

Lizzo

LizzoSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
27.04.1988
dyscyplina:
Amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, raperka i aktorka.
social media:

Opis

Melissa Viviane Jefferson, szeroko znana pod pseudonimem Lizzo, to piosenkarka, która urodziła się 27 kwietnia 1988 roku w amerykańskim mieście Detroit. W wieku dziesięciu lat wraz z rodziną  przeprowadziła się do Houston w stanie Texas. Wtedy też zaczęła naukę gry na flecie, co rozpoczęło jej przygodę z muzyką. W wieku 14 lat założyła grupę muzyczną Conrow Clicque, gdzie przybrała swój pseudonim sceniczny, pod którym znana jest do dzisiaj. W 2006 r. Melissa zainteresowała się rapem, natomiast kilka lat później, w college’u studiowała muzykę klasyczną ze specjalizacją w grze na flecie.

Lizzo - historia artystki

Kiedy w 2010 r. umarł jej ojciec, Lizzo zrezygnowała ze studiów i w 2011 r. przeprowadziła się do Minneapolis, gdzie wkrótce odkryła muzyczną scenę tego miasta. Występowała w duecie Lizzo & the Larva Ink (electro soul-pop) oraz z zespołem The Chalice (rap/R&B). W 2012 r. The Chalice wydał pierwszy album zatytułowany "We Are the Chalice".

Pierwszy samodzielny album Lizzo, "Lizzobangers", ukazał się w październiku 2013 roku nakładem niezależnej wytwórni. Płyta spotkała się z dużym uznaniem, a Melissa Jefferson w tym samym czasie wyruszyła wraz z Har Mar Superstar w trasę jako ich suport. Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu Lizzo od razu zaczęła pracę nad nową muzyką, a we wrześniu 2014 r. wystąpiła wraz z Sophią Eris i Claire de Lune, w singlu BoyTrouble wydanym w albumie Prince'a i 3rdEyeGirl, co zdecydowanie przyczyniło się do rozpoznawalności artystki.

W grudniu 2015 r. wydany został drugi album Mellissy, zatytułowany "Big Grrrl Small World". Magazyn "Spin" umieścił album jako numer 17 na liście 50 najlepszych albumów hip-hopowych 2015 roku. W kolejnym roku Lizzo postawiła kolejny krok na swojej muzycznej ścieżce i została jednym z gospodarzy programu MTV pod tytułem "Wonderland". W 2016 r. powstała ponadto debiutancka EP-ka Lizzo "Coconut Oil", który został doceniony m. in. przez magazyny "Nylon" oraz "Rolling Stone"v. W 2018 r. wyruszyła w trasę muzyczną zarówno z Haim jak i Florence and the Machine.

W 2019 r. ukazała się kolejna płyta Lizzo, pt. "Cuz I Love You". Album, a zwłaszcza główny singiel o takim samym tytule, osiągnął ogromny sukces, przez kilka miesięcy pozostając w pierwszej dziesiątce listy Billboard 200. W lipcu 2022 r. wydana została natomiast najnowsza płyta Lizzo, Special.

Muzyka Melissy to przede wszystkim hip hop, ale również gatunki takie jak soul, R&B i funk-pop. Lizzo, oprócz rapu wplata do swoich utworów także śpiew, co czyni z niej wszechstronną piosenkarkę. Artysta pisze ponadto teksty własnych piosenek i ma na swoim koncie rolę dubbingową w filmie "UglyDolls".

Przez lata swojej działalności, szczególnie ważnym i personalnym tematem pozostaje dla Lizzo ciałopozytywność i walka z tzw. body shamingiem, a także wsparcie społeczności LGBTQ+.

Lizzo koncert w Polsce

Lizo Wystąpi na Open'er Festival 2023 w Gdyni już 28 czerwca.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się najnowsza płyta Lizzo?
Najnowszy album studyjny Lizzo to płyta o tytule "Special", która jest czwartym albumem artystki, wydanym w lipcu 2022 r. Płyta składa się z dwunastu piosenek, w tym popularnego singla promującego płytę – About Damn Time, który przez dwa tygodnie utrzymywał się na pierwszym miejscu rankingu Hot 1000.
Z kim współpracuje Lizzo?
Wśród artystów, z którymi Melissa Jefferson współpracowała podczas swojej wieloletniej kariery muzycznej, wymienić należy przede wszystkim takich twórców jak Cardi B, Missy Elliott, Ariana Grande, Carolina Smith, N.A.S.A., Sean Pau czy Charli XCX.
Z jakich utworów Lizzo jest najbardziej znana?
Do najpopularniejszych utworów artystki należą takie kawałki jak "Truth Hurts", "Good As Hell", "Juice", "About Damn Time" czy "Rumors".
Jakie płyty znajdują się w dorobku artystki?
Lizzo wydała cztery albumy studyjne. Są to następujące płyty: "Lizzobangers" (z 2013 r.), "Big Grrrl Small World" (z 2015 r.), "Cuz I Love You" (z 2019 r.), "Special" (z 2022 r.).
Jak Lizzo zdobyła swój pseudonim?
Lizzo to wariacja związana ze zdrobnieniem imienia Melissa (Lissa), zainspirowana singlem Jay-Z zatytułowanym Izzo. Lizzo swój pseudonim uzyskała w wieku czternastu lat i posługuje się nim do dnia dzisiejszego.

Fani lubią też

Zobacz też