Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

G-EAZY

G-EAZYOpisWydarzeniaG-EAZY - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

G-EAZY czyli Gerald Earl Gillum to urodzony w 1989 roku, amerykański raper oraz producent, pochodzący z Oakland w Kalifornii, stający się jednym z najważniejszych graczy na rapowej scenie USA.

G-EAZY i rozwój kariery muzycznej

G-EAZY ma na swoim koncie cztery albumy studyjne oraz występy na takich festiwalach jak Lollapalooza czy Vans Warped Tour i współpracę m.in. z Hoodiem Allenem, 2 Chainzem, Snoop Doggiem i Lilem Waynem.

 

Pierwszy mixtape rapera, zatytułowany The Endless Summer, pomógł mu się wybić za sprawą remixu piosenki Runaround Sue autorstwa Diona DiMucci z 1961 roku. Piosenka stała się światowym hitem i zdobyła ponad 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube.

 

Po serii występów na Vans Warped Tour w 2012 roku na sklepowe półki trafiła debiutancka płyta G-Eazy Must Be Nice, i udał się w kolejną trasę, supportując Lila Wayne’a. Na rozpoczęcie roku 2014 raper wyruszył w kolejną, tym razem headlinerską trasę po USA, promując swoją nową, jeszcze nie wydaną płytę – These Things Happen. Płyta została w końcu wydana w czerwcu przez wytwórnię RCA Records, znaną z współpracy z takimi wykonawcami jak A$AP Rocky, Sia, Justin Timberlake, czy Bruno Mars.

 

Album artysty podbił listę R&B/Rap Billboardu, a także zdobył 3 miejsce na liście sprzedaży Billboard 200 z 265,000 sprzedanymi dotychczas kopiami. G-Eazy wyruszył na wyprzedaną światową trasę promującą album, From the Bay to the Universe, po czym zaczął pracę nad kolejną płytą. 4 grudnia 2015 roku G-Eazy wydał swoją najnowszą płytę, When It’s Dark Out, promowaną przez singiel Me, Myself & I z gościnnym udziałem Bebe Rexhy. Płyta od razu spotkała się z pozytywnymi opiniami na całym świecie, otrzymując świetne recenzje od Billboardu, The Guardian, czy Pitchforka.

 

Album zadebiutował na 5 miejscu na liście sprzedaży Billboard 200 i na 1 miejscu na liście Top R&B/Hip-Hop Albums Billboardu, sprzedając ponad 263,000 w miesiąc, a niedługo później pokrył się złotem w USA. Również w Wielkiej Brytanii płyta była sukcesem, zdobywając 6 miejsce na liście UK's Top 40 R&B. To kwintesencja stylu G-Eazy’ego rozdarcie między popularnością a potrzebą zniknięcia, euforia i melancholia w jednym. Trzecia płyta G-Eazy’ego,  When It’s Dark Out pełna była detali z jego życia, niekoniecznie takich, którymi chętnie dzielisz się z milionami słuchaczy. Ale to właśnie szczerość i to „rozdwojenie osobowości” tak dobrze działa na fanów artysty, których stale przybywa.

G-EAZY w Polsce

G - Eazy w Polsce wystąpił w maju 2018 roku w stołecznym Torwarze. Koncerty G-EAZY są okazją aby naładować się pozytywną energią i usłyszeć na żywo utwory z repertuaru artysty.Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

G-EAZY - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi G-EAZY?

Miejscowości, w których G-EAZY wystąpi w najbliższym czasie: Kołobrzeg.

Kiedy urodził się G-Eazy?
G-Eazy, a właściwie Gerald Earl Gillum, urodzony 24 maja 1989 roku w Oakland jest amerykańskim raperem.
Jaki był pierwszy album G-Eazy?
Pierwszym, debiutanckim albumem artysty jest "The Epidemic LP", którego premiera miała miejsce 10 lipca 2019 roku.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna G-Eazy?
G-Eazy swoją karierę rozpoczynał jako producent muzyczny. Nad swoimi singlami pracował, gdy był jeszcze studentem Loyola University w Nowym Orleanie. Zyskał uznanie jako część nowej sceny hip-hopowej w East Bay Area, łącząc się z takimi artystami jak Lil B, Crohn i The Cataracs.
Jakie nagrody za swoją działalność otrzymał G-Eazy?
Podczas People's Choice Award, które odbyło się w 2017 roku G-Eazy otrzymał nagrodę "Favorute Hip-Hop Artist".
Jaki jest ostani utwór nagrany przez G-Eazy?
Ostatnim utworem, wydanym przez artystę jest "Free Porn, Cheap Drugs", którego premiera na serwisie YouTube miała miejsce 22 maja 2020 roku.

Fani lubią też

Zobacz też