Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Hér

HérOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Grupa muzyczna Hér powstała w 2023 roku. Liderem zespołu jest Tomasz Chyła. Stworzył on kapelę, by inspirować słuchaczy i dawać im kawał dobrej muzyki połączony z artystyczną oprawą. Do tego projektu zaprosił on innych muzyków. Wszyscy pochodzą z Trójmiasta. Mimo Polskich korzeni, tworzą muzykę, która maluje skandynawskie pejzaże i przenosi publiczność ponad fiordy. Według artystów jest to coś zupełnie nowego w świecie muzyki. 

Skład zespołu Hér

W skład zespołu wchodzi 5 artystów:

  • Tomasz Chyła (lider) jest wokalistą i gra na skrzypcach,
  • Maciej Świniarski także jest wokalistą oraz gra na syntezatorze,
  • Piotr Chęcki gra na saksofonie oraz syntezatorze,
  • Tomek Sadecki jest basistą i gra także na syntezatorze,
  • Sławek Koryzno to perkusista zespołu, także gra na syntezatorze.

Lider zespołu: Tomasz Chyła

Tomasz Chyła jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończył tam kierunek "Jazz i muzyka estradowa". Oprócz tego kierunku, studiował także dyrygenturę chóralną. Pochodzi z Miłoszewa, ale mieszka w Gdańsku. Na co dzień zajmuje się wieloma różnymi projektami, a zespół Her jest tylko jednym z nich.

W lutym 2023 roku został wyróżniony przez Jazz Forum Machine w kategorii skrzypce. 

Także w lutym tego roku poinformował na swoim fanpage'u na Facebooku, że założył nowy zespół. Według niego Her to coś zupełnie nowego. Brzmienia i muzyka mają zaskoczyć przyszłych słuchaczy. 

Muzyczne inspiracje zespołu Hér

Muzycy zespołu Hér inspirują się ludzką naturą, która została przed wieloma laty opisana w mitologii nordyckiej. W ich utworach możemy usłyszeć mnóstwo głęboko skrywanych emocji, które znajdują ujście w poszczególnych wersach piosenek. Pokazują, jak piękna i mroczna jest Północ. W swojej muzyce łączą wszystkie jej skrajności, takie jak lód i ogień, opiekę i waleczność, czułość oraz przemoc, ukojenie i brutalność wojny, śmierć i życie, koniec i początek, miłość oraz nienawiść. Dają ukojenie, które przynosi czas pokoju, biesiady i świętowania, osłodzonego miodem. Jednocześnie w poszczególnych nutach możemy poczuć morską słoność oraz smak krwi. Lider zespołu chce przekazać w tej muzyce nie tylko emocje, ale także wszystko to, co dla niego ważne. Chce także, by na polskiej scenie muzycznej powiało świeżością, dlatego też - wraz z kolegami z zespołu - tworzy coś zupełnie nowego.

Kariera zespołu Hér: misja zespołu i pierwsze piosenki

Zespół został założony w 2023 roku i nie wypuścił jak na razie żadnej płyty ani nawet singla. Chłopaki pracują nad utworami. Nie określili jeszcze, kiedy dokładnie pojawi się ich pierwszy album. Pokładają oni w tym projekcie wielkie nadzieje.

Muzycy chcą tworzyć osobliwe, harmonijne i silne "communitas". Mimo, że jak na razie nikt nie słyszał ich muzyki, będą mieli okazję wystąpić na Sea You Music Showcase, co z pewnością da im ogromną szansę na rozwinięcie skrzydeł. Dzięki koncertowi pomiędzy wieloma mniej i bardziej znanymi zespołami zyskają większą widownię i pierwszych fanów, którzy będą czekać na kolejne produkcje.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co oznacza nazwa zespołu Hér?
Nazwa zespołu pochodzi od islandzkiego słowa "hér", czyli po polsku "tu". Jest to zawołanie zespołu w kierunku publiczności: bądźcie tu, przeżywajcie, inspirujcie się.
Skąd pomysł na nazwę zespołu Hér?
Nazwa zespołu doskonale odzwierciedla to, co chce przekazać zespół. Muzycy chcą, by ich słuchacze byli tu i przeżywali muzykę całym sobą.
Jakie utwory zaplanował zespół na koncert podczas Sea You Music Showcase?
Podczas tego koncertu fani będą mogli usłyszeć premierowe kawałki zespołu, których nigdy wcześniej zespół nie opublikował. Będą to ich pierwsze piosenki, które wspólnie skomponowali.
Co robi Tomasz Chyła poza grą w zespole Hér?
Tomasz Chyła zajmuje się m.in. prowadzeniem przeróżnych projektów wokalno-instrumentalnych, takich jak chociażby "Kolędy na inny czas". Gra na skrzypcach i jest dyrygentem chóralnym.

Fani lubią też

Zobacz też