Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Florence and the Machine

Florence and the Machine

Florence and the MachineOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Florence and the Machine to brytyjski zespół założony w 2007 roku grający indie rock. W 2011 nominowano go  do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta.

Początki zespołu Florence and the Machine 

Pomysł stworzenia nazwy zespołu Florence and the Machine był żartem wokalistki. W 2006 roku Florence Welch razem  z Isabellą Summers występowały  pod nazwą Florrible + Misrabella, a następnie Florence Robot/Isa Machine, ale doszła do wniosku, że nazwa jest zbyt długa. 

Debiutancka płyta Lungs

Debiutancki płyta "Lungs" wyprodukowany przez Jamesa Forda, Paula Epwortha, Steve’a Mackeya oraz Charliego Hugalla. Większość materiału na płytę została napisana jako odpowiedź wokalistki na zerwanie z byłym chłopakiem. 

 

Płyta Florence and the Machine osiągnęła wielki sukces, i przez wiele tygodni nie schodził z list przebojów na całym świecie. Single "Kiss with a Fist" oraz "Dog Days Are Over" zostały świetnie przyjęte przez krytyków oraz publikę. Florence Welch jest charyzmatyczną wokalistką o niesamowitym głosie co pokazała na krążku.

 

Zespół łączy soulowy styl śpiewania z alternatywnym rockiem. Kolejną płytą był krążek "Ceremonials" wydany w 2011 roku, a później "How Big, How Blue, How Beautiful" opublikowany w 2015. 

Członkowie zespołu Florence and the Machine

  • Florence Welch - wokal
  • Isabella Summers - klawisze
  • Robert Ackroyd - gitara
  • Mark Saunders - gitara basowa
  • Christopher Lloyd Hayden - perkusja
  • Tom Monger - harfa
  • Rusty Bradshaw - fortepian
  • Valdís Þorkelsdóttir, Sigrún Jónsdóttir, Björk Níelsdóttir - sekcja dęta, wokal wspierający
  • Lucy Potterton, Roo Savill - wokal wspierający

Florence and the Machine koncerty w Polsce

Zespół wielokrotnie występował w Polsce. Koncert Florence and the Machine odbył się między innymi w łódzkiej Atlas Arenie. Wydarzenia za każdym razem przyciągają dużą rzeszę fanów., ze względu na wielką charyzmę oraz wspaniałą oprawę koncertów. 

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Florence and the Machine?
Zespół Florence and the Machine powstał w 2007 roku w Londynie.
Jaką muzykę tworzy zespół Florence and the Machine?
Zespół Florence and the Machine tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock alternatywny, indie rock oraz pop/rock.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Florence and the Machine?
Obecnymi członkami zespołu Florence and the Machine są Florence Welch, Robert Ackroyd, Loren Humphrey, Isabella Summers, Tom Monger, Aku Orraca-Tetteth, Dianne Douglas, Hazel Mills oraz Cyrus Bayandor.
Jaki był pierwszy album zespołu Florence and the Machine?
Pierwszym albumem zespołu Florence and the Machine jest "Lungs", którego premiera miała miejsce 6 lipca 2009 roku. Płyta znalazla się na 2. miejscu listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, gdzie również uzyskała status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie 900.000 egzemplarzy.
Czy zespół Florence and the Machine występował w Polsce?
Zespół Florence and the Machine w Polsce po raz pierwszy wystąpił 2 czerwca 2018 roku podczas Orange Warsaw Festival. Następnie 15 marca 2019 roku wystąpił w łódzkiej Atlas Arenie.

Fani lubią też

Zobacz też